Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetem salgótarjáni...

Óbudai Egyetem salgótarjáni intézménye?

Figyelt kérdés
Nemrég értesültem az OE kihelyezett 6 féléves villamos-üzemmérnök Bprof képzéséről. Mik a tapasztalataitok az ide kihelyezett kampuszról, mit gondoltok magáról a képzésről? Erősen gondolkodom azon hogy belevágok miután végeztem a mostani egyetemi tanulmányaimmal.

2023. febr. 18. 14:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Salgótarján egy cygányputri.
2023. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tiszta sor főnök, itt élek 21 éve, de attól függetlenül az ország egyik legjobb egyeteme még tevékenykedik itt, köszi hogy érdemben sikerült megnyilvánulnod :)
2023. febr. 18. 15:09
 3/19 anonim ***** válasza:
25%
Azt ki mondta neked, hogy az OE az ország egyik legjobb egyeteme?
2023. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
8%

#3

Ne fecséreld rá az időben. 😂

2023. febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A villamosmérnöki BProf most indul majd először, így senkinek semmilyen tapasztalata nem lehet róla. Ha jól tudom, Salgótarjánban sem volt még kihelyezett képzése az egyetemnek (ebben nem vagyok biztos).


Én őszintén szólva nem ajánlanám. Ezzel a képzéssel nem leszel "rendes" mérnök, valahol a mérnöki és a technikusi szint közötti végzettséget ad. Persze sok függ attól, hogy milyen a tanterv és abból mi (és hogyan) valósul meg, de ezt előre nem lehet tudni. A tanárok az ilyen képzések esetén többnyire az anyaintézmény tanárai, akik már amúgy is elég leterheltek, és nem nagyon fognak örülni annak, hogy extraként Salgótarjánba is ingázniuk kell. Megoldják majd, de valószínűleg nem túl nagy lelkesedéssel. Ezen kívül a mérnöki képzéshez laborok is kellenek, nem tudom, azok mennyire állnak rendelkezésre helyben.


Amin még elgondolkodnék a helyedben, az az, hogy egyáltalán nem biztos a képzés indulása. Nézd meg a felvi-n, hogy mennyi a minimum létszám, és gondold végig, vajon lesztek-e annyian! Ráadásul a mérnöki szakokon elég nagy a lemorzsolódás, úgyhogy lehet, második évben már még annál is kevesebben lesztek, és kérdéses, úgy folytatódhat-e helyben a képzés.

2023. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#5

Köszi az értelmes választ, még képlékeny a dolog, de jó hogy itt van helyben és nem kellene ingázni. Kicsit abszurd nekem amit írsz a technikusi hasonlattal, ahogy utánan néztem az intézmények és a jogszabály is egyetemi alapkézésnek veszi a BProf-ot, de kértem egy személyes egyeztetést az egyetemmel, bizonyára többre megyek vele mint az olyan agyhalott véglényekkel mint akik az első 3 gondolatot idehányták.

2023. febr. 18. 19:02
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#6: A BProf egy új képzési forma, még nincs meg igazán a helye. Az biztos, hogy nem egyenértékű a BSc alapképzéssel, mesterképzésre ugyanis nem mehetsz közvetlenül utána. A munkáltatók pedig egyáltalán nem ismerik, úgyhogy a technikus és az alapképzést végzett mérnök közé fognak belőni. Persze a képességeidtől és a tudásodtól függően változhat a hozzáállásuk az első hónapok után.


Azért amit az egyetem kommunikál, azt kezeld kellő kritikával, kábé mintha egy biztosítási ügynökkel beszélnél.


Nem ismerem a helyzeted, úgyhogy nyilván nem tudok megalapozott tanácsot adni, de szerintem még ingázással is jobban jársz, ha egy BSc alapképzést végzel el. A BProf nem biztos, hogy elindul, ráadásul a gyakorlatorientált, kooperatív szakaszban sem sanszos, hogy salgótarjáni céggel kerülnél kapcsolatba, szóval akkor mindenképpen ingáznod kéne.

2023. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

[link]


"Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására."


Nem kötekedésből :)

2023. febr. 18. 20:30
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#8: Persze, a szakleírásban benne van, de valójában közvetlenül nem mehetsz BProf-ról MSc-re.


Nem ugyanaz az intézmény és képzés, de a BME-n az alábbiak a szabályok a BProf - MSc átmenetre: [link]

2023. febr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

"Kicsit abszurd nekem amit írsz a technikusi hasonlattal"

Ja. Miután az előző helyen feltett kérdésednél elmagyaráztam, hol áll az üzemmérnök, pont a műveltséged szükséges fokozására, de hát látom, vagy lusta voltál elolvasni a több sort, vagy nem értetted, mit írok.

2023. febr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!