Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Töri érettségihez elég ha ezt...

Töri érettségihez elég ha ezt az egy könyvet megtanulom?

Figyelt kérdés
B. Mátyus Gyöngyi és Bori István könyvére gondolok. 80-90%-os töri érettségihez elég ez az egy könyv? + érettségi feladatokat is oldok meg. Vagy az összes évi tankönyvet átkéne venni egyesével?

2023. febr. 18. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Én érettségi.hu-n meg az ehhez hasonló oldalakon dolgoztam ki a tételeket megfogalmazva, nem vázlatosan.


96% lett, de én nagyon penge voltam, mindent tudtam szinte. Én is ezt ajánlom neked.

2023. febr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én és néhány osztálytársam az alábbi könyvből tanult annak idején: Dr. Boronkai Szabolcs Érettségi témakörök vázlata történelemből – középszinten – A 2017-től érvényes érettségi alapján.


Nekem 89%-os lett, másoknak lett jobb is. (Írásbelire én 1849 előtti magyar történelmet tanultam meg, 1849 utánról meg az egyetemes történelmet, mert így volt az esszé választás és így csak az anyag felét kellett rendesen megtanulni, rövid válaszos rész 36 pont lett, esszé 48 pont, a szóbelire megtanultam azokat a részeket amiket az írásbelire nem tanultam meg, így a szóbeli 50 pontos lett. Ha mindent megtanultam volt az írásbelire akkor lazán lehetett volna bőven 90% feletti is, én csak az említett könyvből tanultam.)



pdf: [link]

2023. febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!