Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldi tanulóként magyar...

Külföldi tanulóként magyar egyetemre?

Figyelt kérdés

Felvidéki magyar vagyok, de szlovák állampolgár és jelenleg szlovák középiskolába járok (még 1 évem van az érettségiig). Mivel nem magyar az iskola ezért nincs magyar érettségi.


Alapvetően külföldre szeretnék menni egyetemre, de pár napja elkezdtem gondolkodni Magyarországon is, mivel sokkal egyszerűbb lenne beilleszkednem, ismerem az országot és a családomhoz is közelebb maradnák.


Próbáltam utánaolvasni hogy hogy működik ez de még nem találtam annyi információt.

Angol nyelven szeretnék valamilyen gazdasági/business irányultságú szakra. C1-es szintű angol nyelvvizsgára készülök szóval azzal nem lesz gond.


Hogy néz ki így a felvételi? Jelentkezhetek így is scholarship/stipendium programokra? Van esetleg valaki aki hasonló helyzetben volt?


Válaszokat előre is köszönöm.



2023. márc. 5. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Ha megteheted, hogy külföldi, főleg nyugati egyetemre járj, akkor menj oda! Sokkal, de SOKKAL többet kapsz ott. Egy nemzetközi kapcsolati háló sokkal többet ér, és milliószor több pénz van odakint az oktatásban. Ha utána inkább otthon, vagy Magyarországon élnél és dolgoznál, az nem probléma, simán kapsz munkát.
2023. márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
magyar egyetemekről meg a felvi.hu tájékozódj. gondolom tudsz annyit olvasni magyarul.
2023. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Szlovákiai magyarként pontosan ugyanolyan feltételekkel jelentkezhetsz és járhatsz magyarországi egyetemekre, mint ha magyarországi volnál. A szlovákiai érettségi és tanulmányi eredményeid felvételi pontszámokra való konvertálásának szabályait megtalálod a felvi.hu-n.
2023. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%

Az #1-es válaszomhoz kiegészítőnek:

Az itthoni felsőoktatás sem béna, jó szakemberek kerülnek ki innen is. De külföldön sokkal kevesebb tölteléktárgy van, az oktatókat megfizetik rendesen, azaz van is kedvük dolgozni, beleteszik a munkát, a hallgatók mentalitása is sokkal másabb a pozitív értelemben. Általánosságban nagyobb szabadságot adnak abban, hogy mit szeretnél hallgatni. Van egy tanterv, de nem olyan inflexibilis mint itthon. Jobbak a gyakornoki lehetőségek, sokkal több a kutatás.

Magyarország mellett egyedül az szól, hogy olcsó és az anyanyelveden beszélnek.

2023. márc. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!