Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Unjátok ti is a mindennapi...

Unjátok ti is a mindennapi tanulást, készülést órákra?

Figyelt kérdés
egy konzervatív, szigorú szakközépbe járok, és mindennap kell tanulni 1,5-2 órát de annyira unom, haza jövök és alig van már kedvem leülni megint tanulni :S később meg megyek edzésre Ti hogyan töltődtök fel, mert valamit ki kell találnom...
2010. okt. 6. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
1,5-2 óra, de sajnállak. Majd akkor sírjon a szád, ha minimálbérért napi 12-14 órákat dolgozol kemény fizikai munkát. Napi 2 óra, törne le a szád, még így is szabad az egész estéd. Lusta hülyegyerek.
2010. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Elsővel értek egyet.
2010. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Az én véleményem is megegyezik az elsővel, bár ő kicsit vulgárisan fejezte ki magát, bántó stílusba. Azért tanulsz, hogy legyen belőled valaki, ne csak egy söpredék, akikkel mások elvégeztetik a megalázóbbnál-megalázóbb munkákat, gondolok itt pl. a vécétakarításra. Próbáld meglátni minden tantárgyban a szépséget, és a hasznosságot! Szállj magadba pár percre, és azonnal rájössz, az iskolát nem csupán időtöltésnek találták ki.
2010. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: A másfél, két órai tanulás még nem is sok. Vegyünk egy középszintű iskolai napot: minimum 45 perc, mire megcsinálod a háziidat. Erre még rájön, amíg megtanulod a leckét, átismételed kicsit a régebbieket, plusz ha van olyan téma amit tanultatok az iskolába, és van egy pici szorgalmad, akkor annak bővebben utánanézel. Pl. én irodalomból, ha tanulunk valakitől egy művet, mindig bővebben utánanézek az írónak, elolvasom még egy-két tetsző művét. Tudod, most kell elolvasnod ami érdekel, utánanézned annak, ami foglalkoztat, mert később, mikor majd felnősz erre már nem lesz se lehetőséged, se energiád!
2010. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ezt a kérdést a 14-20 korosztálynak szántam azért kösz tőletek is válaszokat, az elsőhöz szólok, nyáron dolgoztam napi 8 órában diákmunkát (könnyű fizikai) és gyorsabban telt az idő, sokkal könnyebb volt mint tanulni ÉS EGYÉBKÉNT TANULOK MERT AZ VISZ ELŐRE.... kíváncsi vagyok 1. válaszoló, te miért dolgozol most "kemény fizikai munkát", mert annak idején olyan sokat tanultál, paraszt...
2010. okt. 6. 21:15
 6/10 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: kösz a normális válasz, az irodalom "sajnos" nem érdekel, műszaki suliban vagyok szóval távol áll tőlem :D de nem csak időtöltés nekem a suli.... én csak azért írtam a kérdést mert érdekel, hogy mások nem unják-e meg másnak is ilyen fárasztó-e a suli
2010. okt. 6. 21:20
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Oké, megértem, hogy biztosan fárasztóbb napi 12 órát dolgozni.. de én például egy 16 éves lány vagyok, nagyon erős gimibe járok. Napi 8-9 órám van, tehát fél5re szoktam hazaérni (1 óra az út busszal+villamossal, pedig nem lakok messze a sulitól, dehát ilyen a tömegközlekedés) szóval fél5re hazaérek, és minimum 9ig tanulnom kell, hogy mindennel végezzek. Idén vagyok 11.-es és a faktok (biosz meg kémia) nagyon nehezek, iszonyatosan sokat kell tanulni egyik napról a másikra. Gondoljatok bele... nézzük a keddi órarendem 0. órától kezdve 8. óráig: biosz fakt, matek, irodalom, töri, duplakémia, latin, német. másnap meg ugyanezek csak irodalom helyett nyelvtan van, meg van még kémiafakt is. minden órára(!) tanulni kell, mert minden órán veszünk új anyagot.. szóval remélem értitek:) persze tudom vannak olyanok akik feleennyit sem tanulnak, de nekem fontos a jövőm. hétközben egyáltalán nem megyek sehova, nem gépezek, zongoraórára és edzésre csak hétvégén tudok járni, persze hétvégén is rengeteg a tanulnivaló. és fiatal vagyok, mikor járok szórakozni? kb soha:d néha egy-egy mozi talán belefér, de ennyi.... :/ de akkor is tanulok, továbbra is így.
2010. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

szóval irigylem azt aki napi 2órát tanul

(és nem lassú a felfogásom vagy ilyesmiXD)

2010. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
én napi 2 órát szinte mindig tanulok,mégsem panaszkodom.Általánosban simán megoldottam fél órában az egészet,de ez már nem így van. Hétvégén fel tudsz töltődni,és tanulni is a következő hétre. Kibírható,csak kell egy rendszer,nem pedig egyszer semmit nem tanulni,egyszer meg éjfélig fennmaradni és 4-kor kelni. Majd ha érettségizel,akkor panaszkodhatsz teljes joggal,de addig csak élbezd az életed:)
2010. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat! üdv
2010. okt. 8. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!