Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak meg tanulni...

Hogyan tanuljak meg tanulni ha számomra lehetetlen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kérlek segítsetek.

Alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezem, mégis nekem szó szerint egy álmom válna valóra, ha valaki lehetnék.

Nagyon szerettem volna mindigis főiskolára jelentkezni, de sajnos tudom, hogy nem vagyok odavaló mert nem tudnék helyt állni.

Sajnos érettségire képtelen vagyok jelentkezni, már alsótagozatban is problémáim voltak a tanulással.

Sajnos semmi nem marad meg a fejemben, nehezen értek meg dolgokat, de szó szerint semmit sem vagyok képes megtanulni… nagyon szeretnék valaki lenni, hogy bizonyíthassak magamnak.

Tudnátok esetleg segíteni?

Vannak olyan tanfolyamok/fejlesztők/foglalkoztatások, ahol a készségfejlesztéssel foglalkoznak?

Nekem ez jutott elsőre eszembe, keresem a megoldást.

Nagyon szépen köszönöm😊🙏



2023. márc. 14. 16:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Ui:26 éves lány vagyok
2023. márc. 14. 16:25
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Ha számodra lehetetlen akkor sehogy.
2023. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Mindenekelőtt két dolgot tartok fontosnak kiemelni. Egyrészt rendkívül tiszteletre méltó, ha valaki tanulni-fejlődni szeretne, és az erre való lehetőség véleményem szerint emberi alapjog (kellene, hogy legyen). Másrészt az, hogy kiből "lesz valaki", az nem felsőfokú végzettséghez kötött. Mindig lesznek olyanok, akiknek sokat jelentesz, és akiknek az életére nagy hatással lehetsz pozitív értelemben.

Konkrétan az önfejlesztéssel kapcsolatban: az első lépés annak a tisztába tétele lenne, hogy mi okozta a tanulási nehézségeidet az iskolában. Ha már alsó tagozaton jelentkeztek problémák, az amellett szól, hogy valami megfogható, diagnózissal nevesíthető állapot lehet a háttérben. Lehet, hogy részképességzavaraid vannak, lehet, hogy figyelemhiányos vagy, lehet, hogy valami egészen más dolog van mögötte. Ideális esetben egy szakembernek kellene (kellett volna már gyerekkorodban) megállapítani a probléma pontos természetét, mert ettől függ, hogy milyen módszerekkel és milyen szintig vagy fejleszthető. Ha ez eddig nem történt meg, akkor ez lenne a kiindulási pont. Ezt követően lehet tervezni, hogy pontosan milyen képzést érdemes elkezdeni.

2023. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
Mindenekelőtt két dolgot tartok fontosnak kiemelni. Az okoskodást és az okoskodást.
2023. márc. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
A #2-es válaszolót ahogy látom sikerült lepontozni, pedig nagy igazságot írt. Amíg a kérdező lehetetlennek tartja, addig bizony lehetetlen is lesz számára. Amikor majd elhiszo magáról, hogy neki is sikerülhet a továbbtanulás, akkor sikerülni is fog. De addig nem.
2023. márc. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olvass rengeteget. Nekem segített.
2023. márc. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az értő olvasás a legfontosabb, sokan azért nem tudnak tanulni, mert egyszerűen nem értik, amit olvasnak. Ha tanulsz, akkor mondatoként értelmezni kell, amit olvasol. Nekem az is segít, ha kijegyzetelem, amit olvasok, aztán a jegyzeteimet is olvasgatom. Nagy elszántság kell hozzá, meg idő, de ingyen nem adják!
2023. márc. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!