Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen főiskolát ajánlotok? 🤔

Milyen főiskolát ajánlotok? 🤔

Figyelt kérdés

Nem vagyok már 2p0 éves kölyök, de mindig tanultam valamit amikor úgy éreztem, hogy közelebb visz valamilyen célhoz.


Jelenleg épületgépész technikus a legmagasabb vegzettsegem, és ingatlanok uzemeltetesevel foglalkozom vezető beosztásban.


Viszont a fiatalok mind diplomával jönnek, ezért úgy gondolom nekem se ártana csinálni egyet.

És itt jön a kerdes: milyet, és hol?



Nyilván levelező képzés jön szóba, és 3 évnél többet nem töltenék vele egyelőre.

Lehet állami, lehet koltsegteriteses, ez nem érdekes.


Mit ajánlotok?



2023. márc. 14. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

És mihez vinne vajon közelebb? Felnőtt vagy aki sose nő fel! Keress egy normális hobbit, mint minden normális ember pl kondi stb.

Épületgépész jó szakma ha ezzel nem keresel jól akkor te valamit nagyon rosszul csinalsz és szerencsétlen is vagy!

2023. márc. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jól keresek. De minden allashirdetes elvarja a felsőfokú végzettséget.


Ha esetleg új helyet akarok majd megpalyazni, lehet, hogy emiatt esek ki a rostán.

Jól hangzik a 20 év vezetői tapasztalat, de vajon mindenhova elég is?


Egyébként a tanulás frissen tart szellemileg. Ezért se bánnám

2023. márc. 14. 21:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

15 év "mérnökösdi" után kezdtem újra tanulni. Imádom, feltölt.

teljesen más irány, pedagógia...

Ha csak a tanulás és a diploma a lényeg, vagyis nem akarsz vele semmi komolyat kezdeni, akkor olyat tanulj, ami érdekel és szórakoztat.

Mondjuk a 3 év meglehetősen behatárolja a dolgot.

2023. márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kézenfekvő volna gépész szak, vagy építőmérnök, de ezek 8 feltevések úgy látom.

Persze, lehet az se olyan nagy baj.

Csak nyilván mivel nem onnan indulok mint egy friss érettségis 18 éves sokminden már nem lesz újdonság...

2023. márc. 14. 21:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A szakmai mindennapokban elhiszem, hogy nem lesz sok újdonság, de az egyetemi képzésben rengeteg olyan anyag szerepel, amik nem kapcsolódnak közvetlenül a gyakorlathoz. Ettől még természetesen jó ötlet tanulni (több szempontból is), ha van rá kapacitásod. Ha bizonytalan vagy, hogy melyik szak lenne ideális, a legtöbb képzéshez lehet találni a neten modelltantervet, ahol legalább a tárgyak neve szerepel. Ha ezeket átolvasnád, az hátha segítene a döntésben.
2023. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bármilyet, ami érdekel!
2023. márc. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkádhoz nem kell, akkor nem a "kézenfekvőt" válaszd, hanem ami érdekel. Lehet ez mittudomén akár a sport vagy írás is. Vagy valami nyelv.

Ha jó vagy abban, amit csinálsz, diploma nélkül is, akkor érdemesebb egy "másik lábat növeszteni" inkább, hogy baj esetén is meg tudj állni.

2023. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!