Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme megcsinálni egy...

Van értelme megcsinálni egy villamosmérnökit az alábbi paraméterekkel?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok vegyészmérnök bsc-t végeztem 3 éve dolgozom benne viszont túl sok munkalehetőség ahol élek nincs vele, másrészt az előrelépési lehetőség sincs a közeljövőt nézve, arra gondoltam elkezdenék egy villamosmérnök bsc-t az alapozó tárgyak egy részét simán elfogadtatnám (matek1,2,3 gazd tárgyak).


Azt látom villamosmérnökként kb 10x jobbak a lehetőségek mint vegyészként. (Munkalehetőségek száma, fejlődés, fizetés).


A képzést levelezőn tudnám elkezdeni meló mellett, mit gondoltok érdemes belevágni vagy már késő lenne?


Illetve ha belevágok nem lesz probléma, hogy 28-29 leszek és úgymond “pályakezdő”?



2023. márc. 15. 10:28
A kérdező szavazást indított:
Vágj bele nem késő, csak nyerhetsz vele.
Nem érdemes még egy bsc-t csinálnod.
16 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Tanulni sose késő.

Ha úgy érzed, hogy megéri váltani, akkor vágj bele. Az első bsc-d nem fog elveszni és mindig jobb, ha több lábon áll az ember.

2023. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha érdekel, akkor csináld!

Levelezővel annyi baj van, hogy az erősáramos témakörökhöz sok-sok laborgyakorlat is kell, ami a területből adódóan csak személyesen kivitelezhető, mert valószínűtlen, hogy otthon lennének mérésre alkalmas kilowattos gépeid és eszközök hozzá. De ha a mikrokontrollerek, programozás, FPGA fog érdekelni, azt otthon is simán lehet csinálni, gyakorolni.

2023. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Azért én nem akarnék hosszú távon olyant dolgozni, amit nem kedvelek. Erről meg még egy szó nem esett. Teljesen ismeretlen neked a villany? Akkor az rizikós, mert vagy megszereted, vagy nem. Kifejezetten a pénz miatt egész életemben csak négy évet dolgoztam, bár azt is szakmán belül, életem legpocsékabb négy éve volt. Az akkori pénzbeli ugrás továbbvitele miatt van most elviselhető nyugdíjam, de akkor is nagyon fos volt. Viszont láttam a 90-es évek munkavállalói nyomorában, hogy melyik két kategóriában volt a legsötétebb leépítés idején is munkaerőfelvétel, jó fizetéssel: örömlány, közgazdász. Na, ezekre egyikre sem akartam váltani (pláne az örömlány még amiatt is nehéz lett volna, hogy hímnemű vagyok), nem is váltottam, pedig a közgazdászok jól éltek, maradtam a villamosmérnökségben, egy koszlott nagyvállalatnál. Csak én a villanyt már tizenkét éves koromban is szerettem, jó apám befolyása miatt, aktívkodtam elektronikában.
2023. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
Informatikusként is 10x jobbak az esélyeid, ahhoz meg pláne nem kell BSc/t végezned, jó az, ami van. Iratkozz be egy bootcampre, fél év alatt megvan, és kezdj el dolgozni junior programozóként szeptembertől.
2023. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
És ott ahol élsz vilamosmérnökként több munkalehetőség van? Nem volna egyszerűbb olyan helyre költözni, ahol a meglévő vegyészmérnöki szakmáddal tudsz normálisan elhelyezkedni?
2023. márc. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

#3 befejezése, csak volt egy korai ebéd. A levelezőt viszont jól meg kell fontolni. Ahhoz egy pozitívan hozzáálló munkahely kéne, ami esetedben teljesen valószínűtlennek látszik - mármint, hogy vegyészettel foglakozó cég támogasson villamosmérnöki stúdiumokat. Hiszen ez esetben az, hogy a diploma megszerzésével elhagyod a céget, nem lehetőség, hanem bizonyosság. Lehet, hogy olyan a levelező, hogy minden héten pénteken ott kéne lenni, aztán annyi szabadságod nincs is, arról nem is beszélve, hogy a szabadság csak-csak engedély kérdése. Ha aludni is kell, mert az ország másik felén van az intézmény, az meg drága. Én hat évet levelezőztem, mert az öt éves képzés levelezőn hat évig tartott, és bár nagyon szeretem a villamosságot, az utolsó két év jókora lelki szenvedés volt, végletesen untam az egészet - majdnem abba is hagytam! És nekem jó hátterem volt, nem volt, tehát nem ordított a gyerek, nem volt, tehát nem nyígott a feleség (a házastárs viszonya külön megér egy misét, mert ilyen esetben aztán kibújik a soha bele nem képzelt vadállat belőle, félig-meddig meg is érthetően, mivel évekig bármilyen családi problémára ez a levelezős válasza: nekem holnap vizsgám van), és megértő és diplomámat akaró szüleim mindent a fenekem alá raktak.


Egy próbát tehetsz, egy hetet megér, a neten (scribd nevű honlapon) fenn van a Lányi-Magyari: Elektrotechnika, és a Deák-Molnár: Elektrotechnika példatár, régi technikumi könyvek, a Lányiból az első 100 oldalt megemészted három nap alatt, a Deák-ból meg az első 100 oldalnyi példát megcsinálod a következő 3 nap alatt, akkor kiderül, van-e affinitásod a villamosságtan óvodás cuccaihoz. De rendes munkaidő után, hogy belekóstolj a levelezőbe is - nem bánom, a hétvégét rászánhatod. :D Ha nem találod, írd meg magánban az email címedet, elküldöm a pdf-eket.


Természetesen volt már, aki elvégezte levelezőn a felsőoktatási intézményt. :D Volt egy srác, akivel egyszer egy szobában aludtam egy ilyen olcsóbb szálláson, ő ráadásul a Kandót végezte levelezőn, két egészen kicsi gyereke volt, és építkezett. Ez a magyar csoda. Én akkor sem bírtam volna, ha szó szerint aludni járok a munkahelyre. :D

2023. márc. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Érdekelne a villamosmérnöki épp ezért választanám ezt, leginkább energetika szakirány. Energetikával milyen lehetőségek vannak? Vagy most villamosmérnökként is csak a jó lehetőségek beágyazott rendszeres szakirányon vannak?
2023. márc. 15. 12:55
 8/8 anonim ***** válasza:
40%

Energetikával többnyire az áramszolgáltatásban lehet elhelyezkedni, de azokat hülye külországbeliek irányítják, ott mindig fennáll egy kis irányítás-zsugorítási veszély. A nagyiparban a gyáraknál persze mindig kell egy-két ilyen szakember, csak hát hol van a magyar nagyipar? 1 gyár van? Vagy kettő? Hasonlóan még kórházakba is kell egy fő energiás. Meg a BKV metró- és villamos ellátásához.

Eddig felsoroltaknál volt egy 10 éves nagy létszámigény, okait többször leírtam, ha tudnám, hová, bemásolnám, de ennek mostanában van vége, mostantól alighanem akkor lesz kint álláshirdetés, ha valakit elvisz a rák (vannak fiatalabb korosztályra jellemzőbb fajtái), vagy elköltözik münkenba.


Pár év múlva az ember lehet tervező, villamos biztonságtechnikával foglalkozó felülvizsgáló, ezekből az ember vagy jól él, vagy rosszul, meg hát érvényes a latin mese a farkas és a kutya helyzetéről.

2023. márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!