Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eltére/Pázmányba/Károlira...

Eltére/Pázmányba/Károlira mennék, mindegy, csak pszichológia kar legyen, és Budapesti egyetem. Aki valamelyikre jár, mik a tapasztalatok, miket néznek felvételnél, illetve szükséges e 2 emelt a pontok szemponjából?

Figyelt kérdés

2023. márc. 16. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Én az ELTE-re jártam. Érettségit, vitt jegyeket és plusz pontokat néztek. A Felvin minden egyértelműen le van írva. Nekem volt két emeltem, de nem feltétlen szükséges ennyi, ha van mondjuk egy (nem nyelvi) emelted és vagy egy felsőfokú nyelvvizsgád, vagy két középfokú. De az fontos, hogy minél több pontod legyen, mert magasak a ponthatárok, és nem várható érdemi csökkenés az előző évekhez képest.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan. :)

(Amúgy nem kötekedni szeretnék, de te nem pszichológia kart, hanem pszichológia szakot keresel. A legtöbb helyen a bölcsészkaron van a pszichológia, csak az ELTE-n van Pedagógiai és Pszichológiai Kar.)

2023. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp fontos, hogy sok pontod legyen, mert magas a ponthatár, úgyhogy szerintem jobb, ha 2 emeltet teszel vagy csak 1 emeltet de mellé mondjuk egy felsőfokú nyelvvizsga vagy 2 középfokú (ugye ha ugyanabból a nyelvből teszel, amiből emelteznél, nem számítható be, erre figyelj).
2023. márc. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!