Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ha nem érdekel a...

Szerintetek ha nem érdekel a szakma amit tanulok és ottakarom hagyni a sulit érretségi nélkül 8általánossal mihez tudnék kezdeni az életben?

Figyelt kérdés

Gondoltam hogy az érretségit estében vagy levelezős letenném.

Van valaki így hogy csak 8általánosa van és boldogul az életben?Statisztaként is elképzeltem magam csak abba nem vagyok biztos hogy hosszútávon jó lesz-e?



2023. márc. 19. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Akkor inkább egy másik szakmát keress, ami érdekel.
2023. márc. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű: semmihez. Abszolút semmihez. (Megjegyzem, sima érettségivel is csak egy egészen kicsit jobb a helyzet.)

Valamihez muszáj érteni!

2023. márc. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg átmenni egy másik szakra, vagy pedig gimnáziumba. Lehet, hogy csak kilencedikbe fognak átvenni.
2023. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmihez. Ahogy írták már előttem, önmagában még az érettségi is kevés általában. Estin/levelezőn leteheted az érettségit, de utána is kéne valami, ha nem is egyetem, akkor valami szakma, egyéb képzés.
2023. márc. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem sem érdekelt a szakma, amit szakközépben tanultam. Azóta sem dolgoztam a kötelező gyakorlati időn kívül egy percet sem az eredeti szakmámban. Viszont az, hogy van egy szakképesítésed, értesz valamihez, amiről papírod van, meg egy igazolt gyakorlati helyed, sokat segíthet bármilyen más területen is elhelyezkedni, mert legalább valami munka tapasztalatod, szakértelmed már van. Ez sokkal többet ér állás keresésnél, mint az hogy van egy érettségid. Azt se hidd, hogy estin, pláne munka mellett könnyebb lesz majd letenni az érettségit, mint a mostani szakmádat tanulva.


Ha van olyan szakma, ami jobban érdekel és a képességeid is meg vannak hozzá, akkor megpróbálhatsz minél előbb szakot váltani és más szakmát tanulni, de a tanulást ne add fel, mert egyre többet számít a munkaerő piacon.


Bármilyen szakmát tanulj, mellette a pénzügyek működését mindenkinek érdemes megismernie, hogy jobb döntéseket tudjon hozni a saját pénzéről is és jobb üzleti döntéseket is tudjon hozni. Amit ha elég magas szintre tudsz fejleszteni, akkor akár megélni is tudsz belőle. Legalább egy kicsit olvasgatni mindenképp érdemes a témában:

[link]

2023. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!