Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri még jogi egyetemre...

Megéri még jogi egyetemre menni, hogy az AI egyre több munkafolyamatot el tud látni?

Figyelt kérdés
2023. márc. 19. 14:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
Pár éven belül az AI nagyon-nagyon át fogja alakítani az oktatást és a munkaerő piacot is. Tetszik, nem tetszik, de ez várható. Szerintem a jog tipikusan olyan terület, amit a gépek tökéletesen el fognak tudni látni. Hogy akkor mit érdemes tanulni? Nem tudom. -_-
2023. márc. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen, én is elég reménytelennek látom a dolgokat.
2023. márc. 19. 14:40
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Magyarországon nem az AI miatt nem éri meg ..
2023. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Jó, az uram-bátyámtól függetlenül értem.😄
2023. márc. 19. 14:50
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom.. Akkor ezek szerint rgy jogász ''ennyit'' csinál, hogy kikeres egy jogszabályt és elmagyarázza. Nem értek hozzá, de nem hiszem, hogy ilyen könnyen pótolhatóak lennének 🤷‍♀️
2023. márc. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
10%

Nem a jogász tud csak ennyit, hanem az AI tud sokkal többet, sokkal rövidebb idő alatt elvégezni, mint egy jogász.

Ügyvéd, ügyész teljesen felesleges lesz szerintem, közjegyzőkre se nagy szükség van amúgy, bíróból is elég szakterületenként pár fő azért, hogy a gépek tévedését felülbírálja.. Nem túl szép ez a jövőkép azért.

2023. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor a jogszabályok alapján egy gép dönt emberi sorsokról?
2023. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
5%
Így van, a felelősséget nem fogja átvállalni az AI.
2023. márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
26%

#7 nézz utána, hogy mire képes már most próbaverzióban a ChatGPT, szerinted ez merre fog fejlődni? :/

A gép szerintem összeszedi majd tényállás alapján a vonatkozó jogszabályokat, ki is elemzi a bizonyítékok, vagy dokumentumok alapján pro és kontra, meghoz egy ítéletet, amit majd egy hús-vér bíró felülbírál.

2023. márc. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy mire (lesz) képes, de miért tuti biztos, hogy alkalmazni is fogják ezen a területen a mesterséges intelligenciát? Szerintem pont, hogy ezen a területen nem fogják még egy jó darabig.
2023. márc. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!