Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha rájöttem hogy...

Mit tegyek, ha rájöttem hogy rossz szakot választottam?

Figyelt kérdés
12.-es vagyok, és rossz szakot választottam. Mindig a pszichológia érdekelt, de olyan magas a ponthatár hogy lemondtam róla, meg családtagjaim is lebeszéltek. Helyette gazdasági szakra jelentkeztem, pedig nem vagyok túl erős matekból és már most bánom, hogy így döntöttem. Ilyenkor mit érdemes csinálni? Hagyjak ki egy évet és addig dolgozzak? Minden tanács/vélemény jól jönne, mert eléggé kétségbe vagyok esve

2023. márc. 19. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
19%

Ilyenkor higgadt vagy és teszed a dolgod – minél jobb érettségit írsz. Szeptemberben elkezded a gazdasági szakot (melyiket?!). Jövőre meg jelentkezel pszichológiára IS. 2024-től egyszerre jársz a kettőre, és pszichológus-közgazdász lesz belőled.


Ismerek konkrét csajt, aki ezt csinálta. Azóta nagyon menő menedzser lett belőle. A munkájában használja a pszichológia tudást is.

2023. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Jól kell teljesíteni érettségin, és még addig át kell gondolni a dolgokat. Ha tényleg nem akarod a "gazdasági" szakot csinálni (és tegyük fel, fel is vettek), ki lehet hagyni egy évet, de ugye ez azért jelent majd némi kihívást.
2023. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Pszichológus hallgató jelen.

Saját tapasztalatom írom le, hátha tudsz valamit kezdeni vele.

Engem nem vettek fel pszichóra, mert magas volt a ponthatár, így egy olyan szakra jártam, ami nem az álmom volt. De befejeztem és azzal a diplomával mentem pszichóra, így nem kellett emelteznem se meg semmi.

Most pszichóra járok, hát és nem éppen olyan, amilyennek gondoltam. A képzés egyébként nagyon jó, VISZONT rengeteg évet kell beletenni, hogy tudj vele valamit is kezdeni, és pl mester után még csak iskolapszichológus lehetsz, ami ugye bértáblás fizetés (ergó legalacsonyabb). Emellett rengeteg önismeret kell hozzá (pszichológushoz járni, csoportba járni, állandóan dolgozni magadon, stb.)

Úgyhogy én most ott tartok, hogy örülök az első diplomámnak, mert azzal legalább pénzt is tudok keresni, vagy ha mégsem érzem annyira elhivatottnak a pszichó mellett, akkor még mindig dönthetek az első diplomám mellett és csinálhatok abban karriert.

Ez voltam én, a te utad és motivációid lehet mások.

Sok sikert kívánok!

2023. márc. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
Gazdaságin vicc a matek.
2023. márc. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%
A matek nem annyira könnyű.Sokat kell rá gyakorolni de teljesíthető
2023. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem kezdd el a gazdaságit, ha felvesznek, és majd meglátod. Ha esetleg nem tetszik, akkor bármikor ott hagyhatod, és az első félév végéig még a tandíjat sem kell visszafizetni, ha jól tudom. Aztán dolgozol, és megpróbálod a pszichológiát. De az is lehet, hogy megtetszik a gazdasági és bírni fogod.


Barátnőm anno pszichológiára jelentkezett első helyen, de nem vették fel, így a második helyen megjelölt helyre vették fel. Azt nagyon szerette, azóta lediplomázott, és egyáltalán nem bánja, hogy a pszchiológia nem jött be. Sőt, a szakján volt pszichológia tárgy, és nagyon nem szerette.

2023. márc. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!