Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az új felvételi rendszerben a...

Az új felvételi rendszerben a korábban szerzett érettségik ugyanannyit fognak érni?

Figyelt kérdés

Ha idén érettségizek, de csak jövőre szeretnék továbbtanulni, akkor az én érettségim is ugyanannyit fog érni az új rendszerben, mint azoké, akik a 2020-as NAT szerint vizsgáznak?

Olvastam, hogy a középszintű érettségi kevesebbet fog érni mint az emelt, de ha jól értettem ez mindenkire vonatkozik. Ugye nincs ilyesmi szabály arra vonatkozóan, hogy a korábban végzettek eredménye kevesebbet ér majd?

Remélem érthetően fogalmaztam meg a kérdésemet. Felvin erről nem találtam semmit.



2023. márc. 21. 05:47
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
De igen, a középszintű érettségi kevesebbet fog érni, akármikor is érettségizett az illető.
2023. márc. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam és írtam is a kérdés alatt, de mivel ez azokra is vonatkozik, akik 2024-ben végeznek, ezért ez nem jelent hátrányt. Tehát nem ez volt a kérdésem.

Az a kérdésem, hogy lesz-e valamilyen hasonló szabály, ami miatt az én idei érettségim kevesebb pontot fog érni a jövőre érettségizőkénél?

2023. márc. 21. 09:00
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
Mindegy, hogy mikor érettségizel, a felvétel éve számít. Tehát a te közép szintú érettségid is kevesebb pontot fog érni, mint annak, aki jövőre érettségizik.
2023. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, de még mindig nem ez a kérdésem... Ebből nem lesz hátrányom, mert nekik is kevesebbet fog érni a középszintű érettségijük, nem csak nekem.

A kérdésem továbbra is az, hogy mondjuk az én idei 85%-os emelt bioszom az jövőre annyit fog-e érni, mint azoknak a 85%-os emelt biosza, akik abban az évben írják majd a vizsgát?

Azért merült fel bennem a kérdés, mert láttam, hogy az új, 2020-as NAT-ra épülő feladsor merőben eltér majd a korábbiaktól, tehát logikus lenne ha különbséget tennének, de erre vonatkozó információkat nem találok sehol.

2023. márc. 21. 13:24
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

A kérdésem továbbra is az, hogy mondjuk az én idei 85%-os emelt bioszom az jövőre annyit fog-e érni, mint azoknak a 85%-os emelt biosza, akik abban az évben írják majd a vizsgát?

Igen az emlet érettségid ugyanannyit fog érni.

DE pl ha középszintű étrettségoin 100 ppontot érsz el az csak 67 ponto fog érni 2024-től. Tök mind1 mikor érettségiztél.

2023. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!