Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Amióta megszűntek az OKJ...

Sza.ildiko kérdése:

Amióta megszűntek az OKJ képzések, hogy lehet pedikűrös tanfolyamot elvégezni úgy, hogy utána egyéni vállalkozóként dolgozhasson az ember?

Figyelt kérdés
Jelenleg a képzések jó esetben egy tanúsítványt adnak,amivel jó esetben is csak alkalmazott lehetek...

2023. márc. 26. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés!

Pont én is ezen filóztam, mert engem is érdekelne a pedikűrözés.

Én úgy tudom, hogy a tanúsítvánnyal lehet aztán központi vizsgára jelentkezni a ki tudja hol és mikor jelmondatával.

De hátha valaki bővebbet tud.

Néztél már sulikat?

2023. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első.

Tanúsítvánnyal még alkalmazott sem lehetsz,mert munkakör betöltésére nem alkalmas,ez rá is lesz írva. Ez csak a vizsgaközpontnak egy tanúsítvány.

Ha tanúsítványt kapsz (minden régi okj esetében már 2021-től) az csak arról szól hogy XY képzőnél a képzést elvégezted, és mehetsz a kékfedeles bizonyítványt adó központi vizsgát letenni,amivel már betölthetsz állást és Vállalkozást is indíthatsz.

2023. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!