Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezzel az érdeklődéssel milyen...

Ezzel az érdeklődéssel milyen megélhetést tudnék szerezni?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok. Töri-magyar faktot fogok felvenni évvégén. Szabadidőmben szeretem filmekkel, irodalommal, vallásokkal, pszichológiával, nyelvekkel tölteni az időmet mert érdekesek számomra és sokkal komplexebb kép alakul ki sokszor amikor ilyen anyagokhoz nyúlok.


De sajnos ezek közül kevés olyan tudást tudok magamra szedni amiből meg is lehet élni.


Legjobban most az idegenvezetőség foglalkoztat, mivel ott beszélhetek sokat töriről, művészetekről, kultúrákról akár magyarul akár más nyelven.


Japánban lévő idegenvezetésben lehet ráció? Nem tudom mi a pontos menete, de ELTE japán szakról akár ki is lehet jutni ösztindíjjal Japánba (?). Olvastam mellé, hogy valamilyen szakot "szombati levelezőn" el kell végeznem, amit szívesen meg is teszek. Egy ilyen levelező szak lehet turizmus, vagy külkeresdelem is?

Légyszives segítsetek, ajánljatok :)

Köszönöm



2023. márc. 29. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Idegenvezető akkor lehetsz, ha elvégzed a turisztikai technikus képzést idegenvezető szakirányon. Ezután pedig keresned kell egy utazási irodát, amely foglalkoztatni tud, hogy legyenek rendszeres klienseid, akiket vezetsz. Azt kizártnak tartom, hogy állandóan Japánban élő magyarországi foglalkoztatású idegenvezető volna, mert nagyon kevés magyar turista utazik Japánba. Az pedig, hogy egy japán turisztikai cég egy japán ember helyett egy magyart foglalkoztasson arra, hogy Japánban kalauzolja a nem magyar turistákat, szerintem igen kicsi esélyű. Eleve annak is kicsi az esélye, hogy a japán szak elvégzése után ki tudsz jutni, kapsz munkavállalási engedélyt és találsz bármilyen ottani munkát. Arra gondolj, hogy versenyezned kell a született japánokkal az álláshelyekért. Erre én nem tenném fel az életem, az biztos.
2023. márc. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%

En elvegeztem az idegenvezetői OKJ-t (akkor meg volt OKJ) de nem ajánlom annyira. Vezettem Pesten is embereket, külföldön is viszont a korona egész szépen kozbe szólt és akinek nem volt másik állása/vegzettsege kb éhen halt annyira nem volt munka. Nekem van egy diplomám is mellette, abban dolgozok inkább, már nem igazán vezetek, de ha az a vonal is érdekel ajánlom hogy végezz el egy piacképes szakmát, hogyha beut megint valami legyen munkád is.


Egyébként tori-magyar sok helyre jó. Jog, pszichológia nem érdekel?

2023. márc. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!