Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Töribôl hogyan lehetne jól...

Töribôl hogyan lehetne jól megélni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 1. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Sehogy
2023. ápr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Legyél töri tanár. Éhen nem fogsz halni. Egyszer majd rendezik a tanárok fizetését.

5-6 órás munkaidő, sok szabadidő.

2023. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
2# a legrosszabb döntés lenne, 5-6 órás munkaidő szép is lenne, főleg mikor kevés a töri tanár az adott iskolában és sok osztályt kell kevés tanár között elosztani, az pont hogy nem 5-6 óra, bajlódhat még a dolgozat javításokkal, a tiszteletlen szülőkkel és diákokkal semmi megbecsülésért, igazi álommeló. Kérdező, egy jó emelt töri érettségivel még akár jogász szakra is bejuthatsz.
2023. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

3# Nekem az nem jött le, hogy Kérdező most fog felvételizni.

Én úgy gondoltam, hogy inkább történelem szakon végzett és keresi a helyét.

Lehet, hogy tévedtem.

2# -es voltam.

2023. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
11-es vagyok, ez utalom a real targyakat, ezert bajlodom:D
2023. ápr. 2. 09:32
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Történelemből úgy lehet megélni, hogy megcsinálod az alapképzést, a mesterképzést, majd a doktorit, s végül benn maradsz az egyetemen oktatónak vagy kutatónak. Egy másik megoldás, hogy az alapszak után elmész muzeológusnak egy múzeumba, bár az ilyen állások száma nagyon korlátozott és a fizetések is gyengék. Egy harmadik megoldás, hogy elvégezheted a régész szakot, s utána ásatásokon vehetsz részt, bár ilyen szakemberből is kevésre van szükség, szerencse kell az elhelyezkedéshez.
2023. ápr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6: ezek inkább a talán megélni vele kategóriába esnek inkább nem a jól megélnibe?
2023. ápr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7# Pedig 6-os tökéletesen levezette a lehetőségeket. Ezen kívül nincs más alternatíva.

Vagy el kell felejteni a történelmet és irány a jogi kar. Igaz, hogy Dunát lehet már rekeszteni jogászból, de azért jól meg lehet élni.

2023. ápr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
8# az, hogy Dunát lehetne rekeszteni jogászból, hatalmas hülyeség. A Károli képzése valóban nem ér sokat, de a Pázmány, ELTE képzése nagyon is jó. A JÓ jogászból nem lehet Dunát rekeszteni, jó szakemberre mindig szükség van.
2023. ápr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9: A jogászok valóban el tudnak helyezkedni végzés után, ámde ez nem azt jelenti, hogy válogathatnak az álláshelyek között. Egyre nagyobb hányaduk kénytelen megelégedni egy élethosszig tartó köztisztviselői aktatologatással. Nem lehet mindegyikükből egy prosperáló vállalat jogtanácsosa vagy egy menő ügyvéd. Annál jóval többen végeznek évente, minthogy mindenkinek jól fizető életpálya jusson.
2023. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!