Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hiába tanulom akárhogy/akármen...

Hiába tanulom akárhogy/akármennyire a törit, mégsem sikerülnek a dolgozatok, csak 3-asra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elsős gimis vagyok, év eleje óta folyamatosan 3-asokat írok történelemből, és nagyon kivagyok ez miatt, pedig egyrészt nagyon jól megtanulom, másrészt a lényeget mindig kiszedem belőle.

Minden dolgozat előtt bizakodok, hogy biztos jól fog sikerülni, mivel az összes fontos dolgot megtanultam, aztán ez mégsem jön össze soha.

Most csütörtökön írtam egy röpdolgozatot, (meg rajtam kívül még 5 ember, mert mivel nem tanul az osztály nagy része, a tanár észrevette ezért bevezette a minden órai felelést-röpdolgozatot) és arra is tanultam, de 3as lett :(

A tanár sem annyira jó, (és most nem kifogásokat keresek, mert még a múltkori szülői értekezleten is panaszkodtak rá, az ofőm beszélt is vele) mert órán csak dadog sokszor, és másik óra tananyagát hozza fel. Szóval nem értem.

A táblán mindig kivetíti a ppt-t, azon megint sokszor más van, mint a tankönyvben, így ez is összezavar.

Az egyik legjobb barátnőm szín 5-ös belőle, akit nagyon tudok irigyelni, meg ő mondta is, hogy imádja a törit, és a tanárt is.

Mit tegyek? Tudnátok ajánlani egy egyszerű tanulási módszert?

Azt mondta a töri tanár, hogy a ppt-ről és a könyvből kell tanulni... értem én, viszont dolgozatban meg sokan észrevették már, hogy máshogy teszi fel a kérdést.


2023. ápr. 2. 21:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha KICSIT hosszúra sikeredett. 😅
2023. ápr. 2. 21:15
 2/3 anonim ***** válasza:
Kosd össze az evszamokat pl valamilyen fontos eseménnyel ami számodra jelentős, a helyszíneket ugyanígy, tehát mondjuk 1960.julius 12-ere köss valamit ami számodra fontos és úgy megjegyzed, ha nincs ilyen gondolj egy olyan eseményre ami akkor történt. Használj színeket! Sokkal könnyebben megmarad úgy. Nézz videókat, bornemissza giminek sok hasznos videói vannak. Ha van olyan ami nrm tiszta hogy mi miatt történt kosd össze valamivel. Pl Kádár-56os forradalom után. És ha olvasod képzeld el mintha könyvet olvasnal
2023. ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2023. ápr. 5. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!