Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Arról szeretnék érdeklődni,...

Arról szeretnék érdeklődni, hogy az épületgépész mérnöki Msc mivel különbözik a bsc-től? Csak a jogosultságok megszerzési ideje csökken vagy van más előnye is? Érdemes egyáltalán elvégezni?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 7. 10:08
 1/2 Vodafonelive ***** válasza:

Ez az MSc csak a BME-n érhető el. Viszont már van alternatíva is, Pécsett a gépészmérnök MSc és épületgépész szakirány vagy Gödöllőn és Debrecenben a létesítménymérnök MSc épületgépész szakiránnyal.

A tavalyi változás óta ha minden igaz mindegyikkel ugyan azokat csinálhatod jogosultság terén. Talán az energetikai auditorhoz a létesítménymérnököt épületgépész szakiránnyal (csak épületenergetika) nem fogadják el, ameddig a másik kettőnél szakirány függetlenül 8 év után végezhető a tevékenység.

Ha megvan az MSc akkor sokkal hamarabb lesz jogosultságod, mint sima BSc-vel.

Én nem a BME-n végeztem de van új anyag az MSc-vel de nem nagyon sok csak egy nehezebb szivatás ameddig a többi városban hasonló a helyzet (tananyag terén)és van levelezőn a képzés addig kevésbé fognak szivatni, mint nappalin a BME-n.

2023. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyebként autóipar vagy valami nagy gepgyartó multi nem nyújt jobb lehetőségeket mint az epìtőipar? Mert sztem igen.
2023. ápr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!