Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen olyan szakmák vannak,...

Milyen olyan szakmák vannak, amellyel otthonról is dolgozhatok, akár elköltözhetek valahova, de ugyanúgy tudom végezni a munkámat?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 8. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
vannak ezek a bujtatott állások,ott biztos találsz ilyen alibi dolgot, illetve IT-fejlesztés,programozás
2023. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A COVID eléggé átalakította ebből a szempontból mind a munkaerőpiacot, mind a vállalkozások világát. Ma már messze nem csak IT vonalon tudsz érdemben távmunkában dolgozni. A teljesség igénye nélkül az üzleti állások többsége is ilyen könyvelőtől a marketingesig, de ismerek pszichológust és magántanárt is, akik részben már átálltak az az online munkavégzésre. Természetesen nem arról van szó, hogy minden vállalkozás fel van erre készülve, de egyre több ilyen jelenik meg.
2023. ápr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem ilyen egyszerű.

A covid miatt sok cég, amelynek a profilja megengedte, hazaküldte a dolgozókat, de! A legtöbb magyar főnök még mindig nagyon rugalmatlan, és nem tudják elképzelni, hogyha nem ülnek melletted, akkor is dolgozol. Egyébként meg ismert az állandó otthoni munka negatív pszichológiai hatása is.

A covid után ezért szépen elkezdték kérni a főnökök, hogy mindenki menjen vissza dolgozni. Ez majdnem 2 év otthonlét után erős ellenállásba ütközött a legtöbb cégnél, ezért maradt az, hogy olyan heti 2-3 napot kell bemenni. Erre jött még rá ez a rezsi dolog az idén, szóval pl. ahol én dolgozom, az iroda felét vissza is adta a cég, és csak heti 1 napot kell bemenni.

Én néztem Pesten álláshirdetéseket, és sajnos ott is azt látom, hogy heti 2-3 nap jelenlétet azért elvárnak. Ez egyébként még olyan "egészséges" dolog, mivel az ember társas lény, és nem árt szocializálódni. De sajnos nekem pl. Pest elég messze van, én is csak akkor vállalnék ott munkát, ha teljesen home office munkavégzés lenne.

Vannak ilyenek is, állítólag, de én olyan sokat azért nem láttam.

Szóval ez leginkább cégtől függ, pl. a T-Systemsnél folyamatos HO van, KPGM-nél is láttam ilyet. Nyilván ez irodai munkára vonatkozik, orvos, bolti eladó, óvónő, karbantartó stb. nem lehetsz otthonról.

Álláskereső oldalakon be lehet állítani a home office-os keresőt.

2023. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Még az jutott eszembe, hogy a költözésről kérdeztél. Nálunk volt olyan, aki elköltözött, és mivel meg voltak elégedve a munkájával, ezért adtak állandó HO-szerződést. Teljesen új dolgozóként nem biztos, hogy ezt megkapod, hacsak nem te vagy az egyetlen elképzelhető jelölt.

És ez is kétélű fegyver. Amikor főnökváltás van, mindig rettegnek ezek az emberek, hogy vajon az új főnök is megengedi majd? Aztán amikor meg leépítést terveznek, a legegyszerűbb visszavonni a HO-szerződéseket, és magadtól fogsz felmondani. Ezt sajnos csinálták nálunk is, amikor ki kellett rúgni néhány embert, akkor ez egy nagyon jó módszer arra, hogy te mondj fel, és ne legyen ennek jogi következménye rájuk nézve.

2023. ápr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erre legtöbb esély informatika területen van.
2023. ápr. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!