Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek bölcsészettudomány...

Szerintetek bölcsészettudományban milyen irányban érdemes diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

Logisztikai mérnök hallgató vagyok és tervben van még egy MSc azonban lehet szeretnék egy BA-t is szerezni.


Gimi óta színötös voltam irodalomból és nyelvtanból illetve nagyon szerettem az angol nyelvet is. Angol emelt érettségim van illetve egy 93%-os magyar közép érettségim. Felemás beállítottságú vagyok igazából. Szeretem a természettudományokat viszont egy jó verselemzéstől is olvadok akár, illetve könyvmolyként élem életem.


Angolos vonalon szeretnék elindulni de nem tudom merre. Ami eszembe jutott az a könyvfordítás első blikkre. Illetve angol-magyar szakos tanárin gondolkodtam még mielőtt egyetemre mentem volna, azonban mindenki lebeszélt róla. Még a magyar tanárom is XD.

A Szegedi Tudományegyetem nyílt napján voltam és nagyon szimpatikus volt a légkör. Tudnátok mesélni az egyetemről esetleg ha ott tanultok?


Egyáltalán érdemes BTK-ra menni most? És ha igen merre? Lehet, hogy nem fog beleférni a képzés de a lelki békém érdekében gondolkodtam el ezen XD.


Nagyon szívesen fogadok minden választ! Hideget, meleget idee!! Egyenlőre még csak morfondírozok.



2023. ápr. 15. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Hát, ha színötös voltál magyarból, akkor illene tudnod, hogy ha még nem végleges a szándékod, akkor EGYELŐRE morfindírozol, nem egyenlőre. Egyenlőre az almát vághatod, ha igazságosan akarod elosztani.
2023. ápr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Én az SZTE-n voltam anglisztikás. Engem is eleinte a fordítás érdekelt, sőt, azon belül is szintén a könyvfordítás, jártam is fordító-tolmács specializációra, de mesterre végül nem mentem. Sajnos könyvfordítóként nagyon nehéz elhelyezkedni, ilyen hivatás kifejezetten nincs is, hanem szabadúszó fordítókról van szó, akik fordítanak mást is vagy esetleg teljesen mással foglalkoznak (pl. ismerek olyat, aki kommunikációs diplomát szerzett, egyébként egy szervezet szóvivője, de mellette fordít kiadónak). Egyébként talán Pázmánynak van műfordító posztgraduális képzése, de arról nem sokat tudok. A tanáriról nem tudok nyilatkozni, de sajnos érthető, hogy ma Magyarországon a pedagógia nem egy ajánlott terület.


Az tőled függ, hogy megéri-e BTK-ra menni. Nekem még a diplomám sincs meg, mert a záróvizsgám hiányzik, de ígyis lett munkám marketing területen. Egy volt évfolyamtársam reptéren dolgozik, nővérem germanisztikás volt osztálytársa utazási irodában. Bár nem könnyű manapság munkát találni (ez nem a végzettség miatt van, egyszerűen rossz a piac helyzete), nem lehetetlen.


Szívesen válaszolok, ha van még kérdésed :)

2023. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1. Úgy éreztem, hogy vétek ilyen hibát és úgy éreztem, hogy bele fognak kötni XD. De hát na én is emberből vagyok, vagy mi a fene..
2023. ápr. 15. 22:42
 4/9 A kérdező kommentje:
2. Köszi a választ! :)
2023. ápr. 15. 22:54
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Az anglisztikát hobbiból elvégezheted, de arra ne számíts, hogy a diplomát bármire is tudod majd használni. Protekció nélkül fix fordítói állást még mesterdiplomával sem kapsz, szabadúszó fordítói munkából pedig nagyon keveseknek sikerül stabil megélhetést kovácsolniuk, annyira kevés a megbízás és azok annyira rosszul fizetettek. Magántanítványokat fogadhatsz esetleg angolból, ha van ehhez kedved, de ehhez nem kell anglisztika diploma.
2023. ápr. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Pszichológia nem érdekel? Arra szokták azt mondani, hogy reál-humán "keverék" szak.

Ha angolból jó vagy, és olvasni is szeretsz, az már tök jó, mert sokat kell olvasni ezen a szakon angolul és magyarul egyaránt. A természettudományos érdeklődés is nagy előny, mert rengeteg az anatómia.

Kérlek szépen, tanári pályára ne menj! Ezt minden jóindulattal írom.

2023. ápr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6. Elgondolkodtam rajta de úgy érzem nem bírnám lelkileg :').

Igazából más humán irány is érdekelne, hogy mi róluk a vélemény. Az anglisztika csak az egyik irány.

2023. ápr. 16. 12:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológiának egy csomó területe van, ami nem olyan, hogy bírni kell lelkileg. Egy csomó ága, témaköre van, pl. fejlődéslélektan, érzékelés stb. amik inkább egzaktabbak és kísérleti megfigyeléseken alapulnak. De ilyen pl. a tömegpszichológia, amikor azt vizsgálják, hogy nem egy egyén, hanem egy csoport hogyan viselkedik, milyen sajátos jellegzetességei vannak egy tömegnek, hogyan lehet manipulálni, miért lehet könnyebben fanatizálni, radikalizálni egy tömeget stb.


Nem arról szól a pszichológia, hogy ülsz egy lefüggönyzött szobában a kanapén egy emberrel szemben, aki elmondja neked a sirámait. Persze ilyen része is van, de ez csak egy a sok más egyéb között. Szerintem a pszichológusoknak csak egy kisebb része foglalkozik ilyennel.

2023. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

6. vagyok. Ugyanazt akartam írni, mint a 8-as válaszoló (akinek köszönöm, hogy helyettem is ilyen jól megfogalmazta).

Ha az alapszakot elvégzed, attól még amúgy se leszel pszichológus, csak viselkedéselemző, viszont csomó mesterképzésre belépőt nyerhetsz. Ha meg megtetszik, akkor elvégezheted a pszichológia mestert, és ahogy már olvashattad, lehetsz olyan pszichológus, aki kb. sosem megy kliensek közelébe, hanem pl. kutatással foglalkozik.

2023. ápr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!