Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező vagy nappali? ELTE ájk

Levelező vagy nappali? ELTE ájk

Figyelt kérdés

Szeptembertől igazságügyi igazgatási szakon tervezek továbbtanulni, viszont két egyetem, illetve munkarend között nem tudok dönteni.

Pázmány nappali vagy ELTE levelező(ott csak levelező indul)?

(Ez az első egyetem amire jelentkezem, 19 éves vagyok, nem muszáj napi 8 órát dolgoznom, így tehát nem csak a levelező lenne megoldható, inkább az egyetem miatt nem tudok dönteni)

Az ELTE szimpatikusabb számomra, de kicsit tartok a levelezőtől. Sokkal nehezebb mint a nappali?

Nem feltétlen dolgoznék heti 40 órát, jelenleg is csak 20at dolgozom így időm lenne tanulni…

Tapaszalatok érdekelnének nagyon(ill. konkrétan erről a szakról is nagyon örülnék ha találnék valakit)

Köszönöm a segíséget:)


(Az jelen esetben nem érdekes, hogy jó-e ez a szak vagy sem)



2023. ápr. 16. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
A helyedben nappalira mennék, ha megteheted.
2023. ápr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Én eleve már az egyetem miatt is inkább Pázmányra mennék. Pázmány is egy jó hírnevű egyetem, csak mégse olyan kemény szerintem, mint egy ELTE. Meg Pázmányon, ha elvégzed ezt a szakot, utána úgy tudom ugyanitt 4 éves jogász szakra is tudsz menni, mert elfogadnak több tárgyat is, szóval ha esetleg szeretnél később jogra menni erről a szakról, akkor Pázmányon ezt megteheted, tudomásom szerint ELTE-n nincs ilyen, bár erre nem merek megesküdni.
2023. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszii!!
2023. ápr. 16. 19:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A Pázmányt választanám a helyedben.
2023. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elsőéves Igazságügyi igazgatási szakos hallgató vagyok a Pázmányon, csak ajánlani tudom az egyetemet.

Rendkívül jó a közösség, könnyű barátokat szerezni, emellett nem járja át az egyetemet az a nagyfokú sznobizmus, mint az Elte jogi karán.

Meglátásom szerint itt nem arra mennek az oktatók, hogy amennyire csak tudnak kicsináljanak, hanem hogy valóban értékes tudást szerezz.

Természetesen itt is megkövetelik, hogy tanulj, de sokkal emberségesebb módon, mint az Elten.

2023. jún. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!