Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A diákhitelnél ez hogy működik...

A diákhitelnél ez hogy működik? (többi lent)

Figyelt kérdés

Levelezős alap (BA) képzésre szeretnék járni és hát sajnos nem minden felsőoktatásban ingyenes.A tanulmányi eredményeimmel semmi baj nincs nem rég lett meg a középfokú angol nyelvvizsgám és elég jó vagyok mindenből úgy ,és simán felvennének államilag támogatottra még a nevesebb iskolákban is de nappaliból...

De nem vagyunk olyan jól anyagilag mivel így nem fog járni a családi p. és az adókedvezmény ami kb 50 ezer minusz.

Lehetne dolgozni bejelentett ,rendes , nem diák munkával diákhitel mellett?

Vagy akkor nem jár diákhitel ha állásom van?

Csak diákmunkánál mellett lehet igénybe venni a diákhitelt?

Havonta kell törleszteni mint a rendes hitelnél?

Vagy hogyan működik ez az egész?

Igazából 10 félév kellene 6 az alap + 4 a master.


2010. okt. 8. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Huh, elég érthetetlen a kérdésed.

Miért nem mész nappalira? Akkor járnának a kedvezmények.

Lehet dolgozni diákhitel mellett. De ha levelezőre mész, akkor ne vegyél fel hitelt. Akkor úgyis keresel, abból megélsz, nem éri meg adósságba verni magad. Most még lazának hangzik, de ha befejezed a sulit, elég nagy szívás, ha 4 millás hitellel kezded az életed.

Havonta kell törleszteni, igen.

De nehogy abból akarj megélni! Ez arra jó, hogy ha hirtelen gáz van, van mihez nyúlnod.

2010. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Egyenlőre max 6 félévre tudod felvenni a diákhitelt, majd ha megvan az alapdiplomád, felvételizel mesterképzésre, felvesznek és akkor igényelheted még 4 félévre.

A törlesztést pedig akkor kezded, amikor befejezted a tanulmányaidat.

Szerintem dolgozhatsz, - diákmunkát biztosan - a diákhitelt arra kapod, hogy felsőfokú tanulmányaidat végzed! Nem kérdezik, hogy van e diákmunkád. Csak kitöltöd a nyomtatványt a személyes adataiddal, felsőfokú int. neve, szak, ahová jársz és az igényelt összeget.

2010. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben jártam, simán felvettek vna egy jobb fősulira,egyetemre nappali tagozatra,államilag támogatottra,de inkább mentem levelezőre,mert: ha nem kerülök be a koleszba, egy vagyon az albérlet,utazás, ennivaló, egyéb külön órák, arról nem is beszélve,hogy nem vettem újságot, vagy téli kabátot. Apuék nem élnek rosszul,de már 50 felett vannak, én 10 évvel később jöttem,mint a tesóim. Egyszerűen nem akartam már őket ilyen költségekbe verni, tegyék félre maguknak a pénzüket, menjenek el belőle ide-oda,dolgoztak meg hajtottak eleget az életben. És nem bántam meg! Habár első félévbe felvettem a diákhitelt, felesleges, mert ki lehet spórolni a havi jövedelmedből! E mellett semmire nem kell pénzt kérnem,és ez olyan jó! Szabaddá tesz! Te keresed, tiéd! Ők annyival támogatnak, hogy itthon élek, tehát nem fizetek semmi számlát, kivéve nyilván a saját telefonomét. Amúgy visszatérve a kérdéseidhez, a diákhitelnek nincsenek ilyen feltételei. Viszont amint befejezted a sulit, kezdik küldeni a törlesztőt, akár van munkád, akár nincs. Nagyon szépen körítik egyébként,hogy az alaptőkét kezded visszafizetni,nem a kamatot, így kevesebb,meg ráérsz negyven éves korodig,stb,de keményen rád verik, tényleg csak akkor vedd igénybe, ha nagyon-nagyon rászorulsz.
2010. okt. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én attól félek hogy nem fogok munkát találni addig és passzivizálni fogják a jogviszonyt.Nem könnyű munkát találni jelenleg utolsó éves vagyok gimiben majdnem kitűnő most lett meg a nyelvvizsga is meg szeretnék valami középfokú számítógépkezelői dolgot letenni de hát érettségi meg az előbb leírtak nem garantálnak semmit.Még árufeltöltést is vállalnék minimálbérért.


Az első válaszolónak üzenem hogy sajnos nappalin már nem jár családi pótlék felső oktatásban , nincs kedvezmény.

2010. okt. 8. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!