Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tanultok szorgalmi és...

Hogy tanultok szorgalmi és vizsgaidőszakban egyetemen?

Figyelt kérdés
Milyen módszerrel, mennyit? Jó eredményeitek vannak?
2023. ápr. 19. 10:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyik tárgyról van szó. Van olyan, ami nagyon nehezen tanulható, egyben nagyon fontos is, azt folyamatosan tanulom, minden előadásra megpróbálom megtanulni az előző témát, ezen kívül még a vizsga előtt is rá kell szánni legalább egy hetet.

Ami viszonylag könnyen tanulható, illetve nem is tartom annyira fontosnak, azt csak a szorgalmi időszak végéhez közeledve kezdem el.

Az átlagom eddig 4,0-4,3 között alakult (most valószínűleg ez romlani fog)


Nekem az a módszerem, hogy leülök és olvasgatom a könyvet. Volt olyan, hogy elterveztem, hogy egy bizonyos tárgyból minden nap megtanulok 10 oldalt, de ez nekem nem jött be, nem tudtam betartani.

Még ami be szokott jönni az az, hogy egymás alá gondolatjelekkel írok kulcsszavakat egy témára vonatkozóan, így azok alapján már tudni fogok mondatokat alkotni. Így igazából elég a kulcsszavakat megtanulni, mert ha valamennyire ismered az anyagot, egy év múlva is tudni fogod, hogy az adott kulcsszavak miért tartoznak a témához. (Ez az utóbbi módszer nem minden esetben használható)

2023. ápr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!