Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanulnátok, ha "újrakezdhe...

Mit tanulnátok, ha "újrakezdhetnétek"?

Figyelt kérdés

Én pl diploma után jöttem rá 3 évvel, hogy a beszerzés, mint terület nem az én pályám. Stressz, megfelelés kényszer, borzalmas meetingek stb.


Bánom, hogy nem inkább programozást választottam, vagy mérnökit, hiába nehéz (nekem), inkább szenvedtem volna vele, hogy most egy olyan munkahelyem legyen, ahol jól megfizetnek és mellette nyugi is van.


Ti hogy vagytok ezzel?



2023. ápr. 19. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A párom programozó, és ott sincs nyugi, ahol ő dolgozik. Nagyjából ugyanezekre panaszkodik, amiket te is írsz, bár az tény, hogy jól keres. Én, ha újra választhatnék, akkor is szerintem ugyanazt tanulnám, amit eredetileg, csak a mesterképzést már nem végezném el (nyelvszak), mert nem tett hozzá semmit a tudásomhoz. Helyette elvégeznék egy alapképzést más területen, vagy ha mesterképzést, akkor nem az alapképzésemhez közvetlenül kapcsolódót.
2023. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%

Az újrakezdhetnétek, mint feltételes szó, azért nem használható a jelenlegi kontextusban, mert nem kell újrakezdeni. Bárki, bármennyi éves korában elkezdhet egy más pályát, életutat, avagy kitanúlhat annyi szakmát, amennyihez kedve van.


Így ha te inkább programoznál, javaslok egy két kisebb tanfolyam(Élő, vagy online, ingyenes, vagy fizetős) elvégzését, és ha ott jók a tapasztalataid, akkor meg lehet próbálkozni a pályaváltással.

2023. ápr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!