Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért lett ennyire népszerű a...

Miért lett ennyire népszerű a gyógypedagógia szak az egyetemeken?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 20. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Kb. ugyanazért, amiért a pszichológia is népszerű szak. Sokak szeretnének a segítő szakmában elhelyezkedni/szeretik a gyerekeket, sok embert érdekel a rendellenes emberi működés, a viselkedési-, érzelmi- pszichés zavarok. A gyógyped. szak sokban hasonlít a pszichológiára. Több olyan ismerősöm van, aki a pszichológiára nem jutott be, ezért a gyógypedagógiát választotta helyette.

Vagy az is lehet egy ok, hogy egyre több a speciális szükségletű gyermek, és mivel lehet magánrendelésben dolgozni, többen választják, mint más pedagógusi szakokat, mert nem feltétlenül kell az állami rendszerben alamizsnáért dolgozni.

2023. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert tipikus lehúzó szakma! Nagyon sok pénzt el lehet kérni azzal, ha valaki házhoz kijár!
2023. ápr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Gyp asszisztens vagyok, most csinálom levelezőn a BSC-t. Én a kollégáim körében úgy 10-ből 9-nél személyes érintettséget látok. A legtöbbjük azért ment erre a pályára, mert testvérük, gyerekük, unokahúguk/öccsük szintén küzd valamivel és ez inspirálta őket - vagy a fejlesztések látványa és hatása vagy épp az elmaradásuk amiért ekkora hiány van a szakmába.


Én személy szerint mindig is szerettem volna segítő szakmába dolgozni, nagyon sokáig önkénteskedtem is. Az igazából többnyire kielégítette a segíteni vágyásom, de sajnos sok visszaélés volt. Nagyon sok helyen ingyen munkaerőként foglalkoztatják az önkénteseket és nem pedig valakinek a megsegítése vagy közösségépítés a cél. Ebből lett elegem, de a vágy, hogy segítsek, megvolt bennem továbbra is. Tudom, hogy azóta sok szervezet alakult ami a rászorulóknak vagy programoknak közvetít önkéntest, de már ettől valamilyen szinten elment a kedvem.


Én végül azért mertem váltani eredeti szakmámból, mert a férjem jól kezdett keresni.

Őszintén szólva, nem tudom miként jutottam ki a segítő szakma gyógyped ágára, de kicsit se bánom. Lehet akár aranyásónak is nevezni a fentiek miatt, de tény és való, hogy az én fizetésemből nem élnék meg - sőt, egy gyógypedagógus is alig tud megélni.


Persze, tudom, hogy magán praxisban bsc-s végzettséggel akár jól is lehet vele keresni, de őszintén szólva, amíg nem vagyok ráutalva anyagilag, addig nem szeretnék állami iskolát otthagyni, pláne ahogy látom mennyien mennek a státusztörvény miatt el.

Szóval nekem így alakult: a jól kereső férjem miatt mertem meglépni azt, hogy ebbe a szakmába dolgozzak. De másoknál általában valamilyen családtag vagy rokon érintettsége a kiváltó ok.

2023. ápr. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Azért a pszichológiával nem hasonlítható össze népszerűségben.Nálunk(vidéki egyetem)már évek óta minimum ponthatárt húznak,mert a kutyát se érdekli.
2023. ápr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
4-es voltam.Nem tudom miért lettem lepontozva.Ha valaki megnézi az elmúlt évek vagy akár az idei jelentkezéseket,az láthatja,hogy a pszichológiára jelentkezettek száma sokszorosa a gyógypedagógiának.Az is tény,hogy nálunk vidéken nem számít már annyira népszerűnek... Pótfelvételi eljárásban is mindig meghirdetik nálunk,a minimumponthatár ellenére sem telnek be a helyek.
2023. ápr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4es, Melyik egyetem az?
2023. ápr. 24. 15:04
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Eszterházy Károly Katolikus Egyetem.Van képzésük Jászberényben és Egerben.
2023. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Illetve azt még hozzá tenném,hogy a 2022-es pótfelvételi eljárásban kb. csak az ELTE nem hirdette meg.

Nyilván idén népszerűbb és több hallgató is lesz,mert már emelt érettségit se kell tenni....nem pedig azért,mert most hirtelen ennyi ember jött rá,hogy ez élete célja.

2023. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert könnyű.
2023. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
"Mert könnyű".Mikor végeztél,hogy ennyire jól tudod?:)
2023. ápr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!