Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire keresettek a Térinfor...

Mennyire keresettek a Térinformaitkai menedzserek? Vagy mit lenne érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy éve diplomáztam Vidékfejlesztési agrármérnökként. Kicsit döcögősen, de sikerült elhelyezkednem, viszont nem vagyok teljesen megelégedve a fizetésemmel. Szeretnék jobban keresni, hogy minél stabilabb, biztosabb jövőt építhessek. Ebből kifolyólag mozgatja a fantáziámat, hogy tanulnom kellene még.

Az informatika amúgy is érdekel kicsit, az egyetemen a térinformatikát is nagyon szerettem, így ebből kifolyólag szemezgetek ezzel a szakirányú továbbképzéssel.

Emellett még a Precíziós mezgaz mérnök képzés is érdekesnek tűnik. A mezőgazdasághoz ugyan annyira nem húzok, viszont a gépeket szeretem, illetve végső soron szívesen foglalkoznék ilyennel is.

Bár a gépek iránti szenvedélyemből adódóan gondolkodom egy gépészmérnöki diplomán is. Viszont az már lehet nagy falat lenne számomra.

Jelenleg egyébként pályázatokkal foglalkozom.

Szerintetek a jelenlegi helyzetek alapján a Dél-Dunántúlon miben lenne nagyobb fantázia, lehetőség? Érdemesebb inkább a pályázatoknál maradni? Vagy ha a váltás jobban megérné, akkor melyik irányban lehet elérni nagyobb eredményeket? Térinformatikai menedzserként, Precíziós mérnökként vagy pedig Gépészmérnökként?

Fontolgatom egyébként szakma tanulását is, de az már másik kérdés.

Köszönöm előre is az építő jellegű válaszokat!


2023. ápr. 21. 08:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Semennyire, ezek ilyen kamu IT pozik, attól hogy informatika szó szerepel a nevében sehol nincs megbecsültségben és fizetésben egy valódi szoftverfejlesztőhöz / programozóhoz képest.


Ha jelentős növekményt akarsz elérni a fizudban akkor szigorúan IT szak - mérnökinfó vagy programtervező informatikus - és utána szabad a pálya. Nekem az öcsém idén helyezkedett el C# fejlesztőként frissdiplomás pályakezdőként bruttó 750 + juttatás én 3 éve vagyok Java backendes, már 1,2M a havi bérem, de a csapatban ahol dolgozom a senioroknak simán 2M felett fizetnek. Egy-egy hosszabb / nagyobb volumenű projekt után pedig rendre repülnek a milliós juttatások (átlagosan negyedévente)

2023. ápr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mernöki területen belül az info, villamos, mechatro irany a fizetett. A gépészet is telik fel,habarott azert vannak világszinten gyártó gep és jarmű gyártó multik akik azert fizetnek. Az ilyen agrar, epitő, epìtesz,környezet, közlekedés,vegyész, élelmiszer meg hasonló mérnök szakokat már most sem ajánlanám senkinek aki jól akar keresni. A terinformatika / geodèta / foldmero vonalnak az epitő és agrar iparághoz van koze szoval nem erőltetnèm. Mezőgazdasági gépészmernök? Haodamész új bscre nem tudsz tárgyakat elfogadható,hogy, rövidebb legyen a kepzes ? Pár matek, pár töltelék gazdasági szak,mezőgazdasági ismeretek stb.
2023. ápr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!