Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek, 2024-től...

Mi a véleményetek, 2024-től nehezebbek vagy könnyebbek lesznek az érettségik?

Figyelt kérdés
Engem főként a biológiai és kémia érdekelne.
2023. ápr. 21. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Könnyebbek, mert a fidesznek szüksége van arra a kb 300.000 új szavazóra, akik kikerülnek az oktatásból odáig!Ezért enyhíteni fognak, hogy kedvezzenek nekik.
2023. ápr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kémia esetén nincs változás.

Biológia esetén viszont annál több. Ahogy néztem a minta feladatlapot, sokkal több grafikonos, elemző feladat lesz, amihez szükséges egyfajta gondolkodás. Ha erre nem érzel rá, akkor elég nehéz lesz jövőre a biosz, de ha az ilyen típusú feladatokkal nincs problémád, akkor nem lesz gond. Arra próbálnak rámenni, hogy gondolkodjanak a diákok és ne csak bemagolják az anyagot. Akik eddig ész nélkül magolták a bioszt, főleg azok lesznek bajban.

Matekból néztem még, hogy elég sok új témakör lesz, viszont párat ki is vesznek. Nekem az nem tűnik nehezebbnek az eddigieknél.

A magyar írásbeli lesz még szívás. Eddig a magyar közép írásbelit simán meg lehetett írni 90% körülire, akkor is ha egy betűt nem tanult rá az ember, mert nagyrészt csak szövegértést és fogalmazást kértek, ami vagy megy, vagy nem. Jövőre ez sajnos már nem lesz igaz. Nem mondom, hogy nehéz lesz a magyar, de ha 90% körüli eredményt akarsz, akkor többet kell vele foglalkoznod mint eddig.

2023. ápr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az emelt matek könnyebb vagy nehezebb lesz?🥺
2023. ápr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Emelt matekkal kapcsolatban nem vagyok kompetens, de innen le tudod tölteni a mintafeladatlapot és el tudod dönteni, hogy szerinted könnyebb vagy nehezebb lesz:

[link]

2023. ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!