Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Német felsőfokú nyelvvizsga...

Német felsőfokú nyelvvizsga vagy 80%+ emelt történelem érettségi?

Figyelt kérdés
Tudom hogy mindenkinek más, de mégis ti melyikre mondanátok azt, hogy könnyebben teljesíthető? Németből b1-b2 közti szinten vagyok, a törit annyira nem szeretem, de középszinten viszonylag könnyen tanultam.

2023. ápr. 23. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
A történelem joval könnyebb ha csak a szükséges anyag mennyiséget nézzük.
2023. ápr. 23. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1

Emelten? Vitatom! :)

Egy töritanár

2023. ápr. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
B1 szintről a felsőfok azért meg messze van, és azt gyakorolni is kell. A töri viszont megtanulható egyedül, könyvből.
2023. ápr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Emelteztem töriből, és B2-es német nyelvvizsgám van. Szerintem az emelt töri nincs olyan messze a középtől, mint a B1/B2-es szint a C1-től. Nálunk egy sima töri témazáró is elég hasonló volt az emelthez, kb. olyan részletesen kellett tudni az anyagot, fogalmakat, évszámokat stb. Nyilván érettségire az egész anyagot tudni kell, nem csak pl. a középkori Magyarországot, de nem kell igazából nagyobb tudás hozzá, mint amit a suliban megtanítanak. A felsőfokú nyelvvizsga más kérdés, ugyanis a legtöbb iskola nem készít fel rá. A nyelvtan alapos ismerete és kimondottan gazdag szókincs kell hozzá. Nem igazán lehet csak a sima sulis tankönyvből felkészülni rá. Nyilván szubjektív az egész, de én elég sok év nyelvtanulás után is megszenvedtem a B2-vel, az emelt töri viszont bőven ötös lett úgy, hogy igazából csak faktra jártam, és közel sem pusztultam bele a tanulásba.
2023. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kék pancake ***** válasza:
Töri emelt 80%+ a könnyebb
2023. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Töri.
2023. ápr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!