Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre biológiából érettségize...

Jövőre biológiából érettségizek, viszont eléggé gyengén állok belőle. Szeretném elölről kezdeni az EGÉSZET, mindent amit eddig vettünk. Hogyan kezdjek neki? Vannak jó oktató videók? Könyvek? Tippek, hogy egyáltalán honnan kezdjek neki?Milyen témától?

Figyelt kérdés
Gondolkodok, hogy nyáron megyek plusz biosz tanárhoz, viszont szeretnék mellé most is elkezdeni újratanulni rá. Tényleg azt se tudom, hogy honnan kezdjem.

2023. máj. 1. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az oktatas.hu-n a követelményrendszert az adott szinten (emelt esetében mindkét oszlop kell), és aszerint haladj! Én a Mozaik évfolyamos könyveit ajánlom. Bár a követelményrendszer változni fog, a régebbi feladatlapokat is érdemes nézegetni.
2023. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

A kulcsszavak alapján, gondolom emeltre készülsz. Hát, akkor már most nyáron bele kell húznod.

Mennyire, vagy mettől kezdve vagy lemaradva? Ajánlom az ált. iskolai és gimnáziumi Mozaik tankönyveket, illetve még az új NAT-os tankönyvek sem rosszak szerintem.

Ha a lemaradásaidat pótoltad, akkor jöhet az érettségi. De nem lesz egy kis falat, több évnyi lemaradast pótlásával együtt.

2023. máj. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok

Az előző válaszomban kihagytam, de belinkelem azokat az új NAT-os tankönyveket, amiket ajánlani tudok.

[link]

[link] I

Ezek 9-10. osztályos tankönyvek, ezeket ismerem, ezek amik még egész jó minőségűek az állami tankönyvek közül.

2023. máj. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a tankönyv szerinti témák szerint érdemes haladni.A biológia nagyon szép és érdekes tantárgy,de tudom,hogy vannak benne nehezebben érthető részek is.Videós segítség:az M5 Érettségi c. műsora,ahol 76 videó áll rendelkezésre egyes biológia tananyagok tanulásához:

https://www.youtube.com/watch?v=Gst15rWIphY&list=PLywMcKCjmJ..

2023. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Mozaikos tankönyek. A többi sz@rt nem ér.

Nagyon jó tanár, akinek van tapasztalata érettségi felkészítésben.

Bár jövőre már az új nat szerint megy a buli és senki nem tudhatja mivel készülnek szivatni a népet.

2023. máj. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gál Béla tankönyvei ("Mozaikosok") jók. Az új 9-11. sorozat már az új érettségi követelményekhez készült, és ősszel megjelenik a 12. is (a tervek szerint).

Hozzávenném a követelményrendszert ( [link] mert egyik tankönyv sem fedi tökéletesen, és amit nem találsz benne, azt keresd a bioszfera.hu-n.

Az új követelményrendszer 1. pontját én nem tenném a leglelejére (nehogy elmenjen az életkedved is!), hanem valahová a növények elé - egyébként a tankönyv szerint haladnék.

2023. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!