Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szte ponthatár előreláthatólag?

Szte ponthatár előreláthatólag?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy olyan kérdéssel állnék hozzátok, hogy jelentkeztem az szte rekreáció és életmód szakra, de elnézve az idei jelentkezés mennyiséget, nagyon el vagyok keseredve.

Tudni kell hogy most érettségizek újra, elvárásaim alapján valahol 290-320 pont között lesz az összpontom. Ezzel az eddigiekben be is jutottam volna, de ahogy el néztem a felvett emberek/jelentkezések számát, az eddigi években 40 körül voltak és fel vettek átlagosan 15 20 embert, önköltségesre 4et, idén viszont 150 jelentkezés van államira, 50 önköltségesre, ugyebár a minimum ponthatár eltörlése okozta ezt a növekedést, de attól rettegek hogy mivel ennyien jelentkeztek és több embert nem fognak felvenni az eddigieknél, nem hogy csökkenni fog az eddigi 320/280 pont, hanem jelentősen emelkedni, ti véleményetek alapján hogy fog alakulni?

Előre is köszönöm.



2023. máj. 3. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

#1: jelentettelek! 🙂


Kérdező, szerintem ne keseredj még el. Önköltséges formában is megjelölted a képzést? Biztos sokkal többen jelentkeztek idén, de sokan szerintem elég alacsony pontokkal rendelkeznek, mert most még azok is jelentkezhetnek az emelt érettségi eltörlése miatt, akik eddig meg sem merték próbálni.


Mi lehet a legrosszabb, ami történhet? Legrosszabb esetben kihagysz még egy évet, addig elkezdesz egy szakképzést vagy dolgozol, nyelvvizsgázol, stb., mert ez mind plusz pontot jelent, és jövőre újra megpróbálod.

2023. máj. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, önköltségesen is.
2023. máj. 3. 15:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Látom érzelem y pontot erintettem. Köszi a jelentést. Úgy látom faj az igazsag. Bocsi h nem vagyok jó plató nem tudom mi értelme az ilyen kérdéseknek
2023. máj. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!