Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol folytassam tanulmányaimat?

Hol folytassam tanulmányaimat?

Figyelt kérdés

Egészségügyi középiskolába járok az éven végzek, és nem tudom,h hogyan tovább. Maradnék is az égészségügyben meg nem is. Ajánlanátok valami jó főiskolát?

19/F


2010. okt. 9. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Sok sikert!:-)

2010. okt. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Így kicsit nehéz bármit is ajánlani. Elég keveset írtál. Úgy értem: azt írod, maradnál is, meg nem is. Tehát ennyi erővel az összes felsőoktatási intézményt felsorolhatnánk.


Ha ennyire kétségek közt vagy, azt ajánlom, hogy korábbi évek felsőoktatási tájékoztatóját (v. felvi.hu-t) lapozd át (nézd át), és szelektáld ki azokat az intézményeket/szakokat, amik érdekelnek első körben. Amik mondjuk felkeltették a figyelmedet.

Aztán második körben csökkentsd a számát a "kiválasztottaknak" azzal, hogy komolyabban utánanézel, mit is takar az adott szak egyáltalán. Hol található az iskola, mennyire könnyen jutsz oda (ha ez számít, hogy a lakhelyedhez közel legyen), milyenek az elhelyezkedési lehetőségek, stb.


Így szépen lassan kialakul egy pár szak, ami komolyabban érdekelhet, és amit végül meg is fogsz jelölni.


Sok sikert! :)

2010. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Nézegettem az iskolákat, és arra jutottam, hogy mégis maradok az egészségügyben! (mondjuk máshova úgysem vennének fel, mert nem felelek meg a követelményeknek, ugyanis nem lesz érettségim csak magyarból, angolból, szlovákból, ápolástanból, és praxból)

Van pár szak ami még meg is felelne, csak nem tudok választani pl.: gyógytornász, képalkotó diagnosztikus

Ami nagyobb baj az az, hogy én Szlovákiában élő magyar vagyok, úgyhogy az utazással lennének problémáim, feltéve ha felvesznek valahova! Szeretnék az anyanyelvemen tanulni tovább!

Még1x köszi a válaszokat! :)

2010. okt. 9. 22:11
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyógytornász is jó lenne

neked

2018. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az lettem. :-)
2018. júl. 10. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!