Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nappali vagy levelező tagozato...

Nappali vagy levelező tagozaton érdemes egyetemre járni? Hol tanítják meg jobban az anyagot? Hol könnyebb?

Figyelt kérdés

Idén októberben leszek 26,most folytatom tovább a tanulmányaimat. Anno 2014ben abbahagytam a gimit,de most szeretném befejezni. 2014 után szakmunkasba mentem amit 2017ben végeztem el. Azóta hegesztőként dolgozom,de őszintén nem igazán szeretem a szakmunkát csinálni. Szeretnék egy diplomát,de gyenge vagyok matekbol és fizikából (olyan 2-3 átlag),viszont a gépészet érdekel,szeretek gépekkel fogalalkozni,csak elegem lett abból hogy mindenki a főnököm és a szakmunkások kb az operator felett egy szintel vannak. Meg persze szeretnék jobb fizetést anélkül hogy minden áron külföldre kelljen mennem. Szeretnek több lenni. Az érdekelne hogy szerintetek milyen szakot kellene egyetemen választanom és nappalin vagy levelezőn? Egy másik kérdésem pedig az lenne ha nappalin járnék lenne annyi időm hogy mellette dolgozzak valamit diákmunkán? Nem szeretnék pénz nélkül maradni de érdekel az egyetemi élet és mellette nem szeretnék szakmunkásként dolgozni. Úgy hiszem elvonná a figyelmet a tanulasról. Bármilyen tanács,vélemény,személyes tapasztalat érdekel a témával kapcsolatban. Amit pedig még tudni szeretnék az hogy nem lenne ciki kb 28 évesen nappalin tanulni?

Ja igen és Borsodban lakom tehát a miskolci egyetem lenne a legjobb választás számomra. Nehéz iskola?

25/f



2023. máj. 9. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Jövőre megváltozik a felvételi rendszer. Egyetemenként karokra és szakokra lebontva kell megnézni. Ha írsz privit próbálok segíteni eligazodni.
2023. máj. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 NTBS ***** válasza:
23%

Levelező.

Kevesebb tanulás, ugyanolyan diploma.

2023. jún. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%

Nappalin.

Gagyi link diplomáért kár időt pazarolni. Szert sem érsz vele.

2023. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
En 27 evesen kezdtem a nappalit, szerintem egyaltalan nem ciki. Mondjuk volt, aki rakerdezett, hogy en hany eves lehetek, mas embereknek meg fel sem tunt. En kereskedelemben dolgoztam, en sem akartam maradni es amellett levelezon csinalni a szakomat, ugyhogy felmondtam es nappalin elkezdtem. Ha megteheted, hogy nem dolgozol teljes allasban, akkor szerintem jo dontes.
2023. júl. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4es köszönöm,ment a zöld pacsi :)
2023. júl. 11. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!