Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A biztosítási és pénzügyi...

A biztosítási és pénzügyi matematika mestert tényleg olyan nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
Matek alapszakról jelentkeznék majd rá, de úgy hallottam, így is elég nehéz szokott lenni. Valaki tud mesélni?

2023. máj. 11. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Matekkal azért lényegesen egyszerűbb, mint közgáz alapokkal. Én nem jártam oda, csak volt csoporttársam, ő azt mondta, inkább azoknak voltak problémái, akik valamilyen üzleti alapszakról mentek, és nem igazán voltak meg a matematikai alapjaik.
2023. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Ha stabil matematikai alapokkal rendelkezel és úgy érzed hogy az egyetem során sikerült is elsajátítanod egy matematikushoz illő komplex logikus gondolkozásmódot akkor semmi gondod nem lesz vele.


Ha viszont valami alacsonyrendű gazdasági képzésről mész ahol azt hiszed hogy te nagyon magas szinten vagy matekból mert csúnya függvényeket kellett deriválni és integrálni a zárthelyiken és nagyon magas szintű statisztika tudás birtokában állsz mert kellett átlagot számolnod és hipotézisvizsgálatot végezned akkor érhet meglepetés a biztosítási és pénzügyi matematika szakon.

2023. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azert te matek alapszakkal sztem biztosabb alapokkal mész mint mondjuk egy gyengébb gazdasági szakon végzett ember. Amugy sztem nem talaltal ki rossz párosítást, sőt sztem kifejezetten jó is lehet.
2023. máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Matematika bsc-vel talán azért könnyebb, mert első félévben a közgáz felzárkóztató tárgyak nagyon egyszerűek. Mikro, makro és vállalati pénzügy. Utána persze lesznek szivatós tárgyak, de mivel valszeg alap képzésen is voltak neked, így nem hidegzuhanyként fog érni. Az biztos, hogy mindegy honnan jössz, ígyis úgyis rengeteg időt és energiát kell majd beletenned, hogy sikerüljön. Szóval szerintem inkább az a kérdés, hogy hajlandó vagy-e szenvedni egy klassz diplomáért.
2023. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Szeptemberben kezdem.
2023. aug. 31. 16:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megy kedves kerdezo?
jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!