Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan, aki gimnáziumban...

Van olyan, aki gimnáziumban gyenge tanuló volt, de mégis bekerült az egyetemre?

Figyelt kérdés

Elsős gimis vagyok.

Sajnos a kötelező érettségi tantárgyak közül a töri és a matek nem megy olyan jól, de viszont járok matek tanárhoz korrepetálásra, így már 3 alkalommal 4-es dolgozatot írtam. A töri számomra most túl nehéz, de rájöttem, hogy inkább az őskor-ókor téma ment általánosban is rosszabbul, a középkortól már kezdtem felfejlődni.

Jelenleg 3-asra állok, és nagyon irigylem az egyik barátnőmet, aki szín 5-ös belőle.

Persze tudom, meg kell tanulni, de tényleg, ami nagyon régen történt, pl ez az Athéni Demokrácia is nagyon nehéz volt nekem.

Az irodalommal nincs problémám, év elején kaptam egy-két rossz jegyet, de sikerült kijavítanom 4-esre.

Nyelvtanból szintén jó vagyok, és angolból & németből is.

Aggódom a történelem miatt, igaz, még csak első évem, de nem szeretném, hogy most év végéig még lejjebb romoljak (most írtunk témazárót és nem sikerült valami fényesen).


Az az érdekes, hogy a nem kötelező érettségi tantárgyakból (biológia, földrajz, fizika, kémia) viszonylag jó vagyok, na jó, fizikából nem annyira 😅😂


Ha esetleg jövőre jobban belehúzok, és alaposabban megtanulom a törit, akkor nem lesz baj? Vagy az első év mindig nehéz a gimnáziumban általában?


2023. máj. 12. 19:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Persze azt hozzáteszem, hogy semmiből nem állok 3-asnál rosszabbul.
2023. máj. 12. 19:27
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a bejutás a nehéz, hanem a bennmaradás. Persze vannak olyan szakok (jogi/orvosi), amire bejutni is nehéz, de általánosságban nem ez a helyzet.
2023. máj. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet kerülni egyetemre. Inkább itt az a kérdés, hogy pontosan milyen szakra akarsz bekerülni. Nyilván vannak alacsonyabb ponthatárú szakok, illetve magasak is. Nem mindegy, hogy mi a cél. De amúgy simán betudsz kerülni egyetemre, ha odateszed magad, ne hidd, hogy most ez a 9.-es év annyira meghatározó lenne. Van még időd az egyetemig, tudod fejleszteni magad, tudsz jobb jegyeket szerezni, semmi sincs veszve. Amúgy a leírásod alapján nem tűnsz gyenge tanulónak. Mármint, a matekból az utóbbi dolgozataid 4-esek lettek, ami tök jó. Szerintem az így nem számít gyengének. Hajrá, ne add fel, tök jó, hogy jársz korrepetálásra. A történelemre feküdj rá jobban, esetleg nézz körül Zanzán ha eddig nem tetted, hátha az segít jobban megérteni, megjegyezni a dolgokat.
2023. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Egy töriben mit kell belehúzni vagy mi nehéz egyáltalán a töriben? Le kell ülni és meg kell tanulni és ennyi, ha erre nem vagy képes akkor gyenge értelmi képességű vagy.
2023. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#4, nem olyan könnyű ez, ahogy elképzeled, és most ezt nem bántásból mondom.

Eleve van egy csomó személy, és a fogalmak, a tettek, amik hozzájuk egyenként kapcsolódnak, és ezt nagyon könnyen össze lehet keverni, legalábbis én össze szoktam.

Akkor van egy csomó évszám, amihez megint fűződik egy-egy, vagy legtöbb esetben 3-4 dolog is, amit szintén nehéz megjegyezni. Légyszíves ne ítélkezz, és ne jelents ki csak úgy megjegyzéseket. Lehet, hogy neked jó a felfogásod - persze azt sem mondom, hogy nekem rossz - de akkor sem vagyunk egyformák.

A múltkor a szülői osztálycsoportban az egyik lány osztálytársam anyja azt írta, hogy a lány feladja a történelmet, mert akárhogy tanulja, mégis csak 3-as dolgozatot ír.

Ugyanez a szitu van velem is egyelőre, de minden kezdet nehéz, jövőre már jobban foglalkozok majd vele, sokkal többet tanulok rá, odafigyelve.


#3, zanzát már próbáltam, nagyon jó, csak az a baj, hogy nem mindegyik anyag van fent, amit tanulunk.

2023. máj. 12. 20:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy a központi minimálpontszámokat eltörölték, egészen biztos, hogy lesznek olyan egyetemi szakok, ahova gyakorlatilag minden érettségizett embert felvesznek. Inkább az a kérdés, hogy bent tudsz-e majd maradni, ha bekerülsz. Általában azt könnyű tanulni, ami az embert érdekli. Ha ilyet találsz, lesz esélyed, nyugi.
2023. máj. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!