Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi szakot válassz...

Sl1mSh4dy kérdése:

Milyen egyetemi szakot válasszak? (Amivel el is lehet helyezkedni viszonylag könnyen)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyre inkább gondolkodnom kellene, hogy milyen irányba tanuljak tovább, ám nem vagyok könnyű helyzetben. Inkább humános beállítottságú vagyok, leginkább az angol nyelv megy, emellett tanulok franciát, de szeretnék még más nyelveket is tanulni. A matek és a többi reál tárgyból nagyon béna vagyok, így azok is kilőve. Az infó megy valamennyire, de félek, hogy oda is erős matekot kérnének.

Szóval, tudnátok olyan szakot mondani, ahol esetleg a nyelvtudásommal kezdhetek valamit és el is tudok vele helyezkedni? De igazából bármi ajánlást elfogadok, ugyanis teljesen tanácstalan vagyok.



2023. máj. 14. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem akarsz tanárkodni, akkor pusztán nyelvtudásból nagyon nehezen tudsz megélhetést kovácsolni. Fordítói és tolmácsi állásokat csak protekcióval lehet szerezni, ugyanis óriási túlképzés van ezekből a munkaerőpiaci igényekhez képest. Esetleg megpróbálhatod a nemzetközi gazdálkodás szakot, de arra fel kell készülnöd, hogy ott bizony van matek.
2023. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Angol tanár jut először eszembe, de jelenleg nagyon rossz helyzetben van az oktatásügy. Aki most megy tanárnak, az nagyon sokat fog szenvedni.


Egészségügy érdekel esetleg?

2023. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy nagyon erős angol-francia nyelvtudasod akkor nagyreszt úgyis azert alkalmaznak majd. De azért valami gazdasági vagy kereskedelmi képzést elvégeznek, amit reálisan el is tudsz még ha nem is a legjobbakat, hogy a nyelvtudas mellett legyen valami egyéb tudásod is. Nyelvet meg tanulod egyetemi kereteken kívül bőven lehet úgyis.
2023. máj. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

#3 Szerintem, ha nem megy neki a matek és a reál, akkor ne végezzen gazdasági képzést, mert utálni fogja az egészet és utána a munkáját is.


Amúgy a nyelvekkel vendéglátásban nagyon könnyen tudsz munkát találni. Talán még turizmus témában is.

2023. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, nem, egyáltalán nem vonz az egészségügyi pálya.
2023. máj. 15. 14:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a dolog, amit a legszívesebben csinálnál életed végéig, minden nap?
2023. máj. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6, ez egy nehéz kérdés, leginkább valami lazát😆 de persze, erre nincs opció. Ez egy nehéz kérdés, nem tudok rá konkrét választ.
2023. máj. 15. 17:49
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Akkor először érdemes lenne önismerettel foglalkoznod. Derítsd ki, hogy mi tesz boldoggá és utána tudsz majd választani hivatást!
2023. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8, erre tudnál javaslatot tenni, hogyan vagy mi alapján is kell?
2023. máj. 16. 22:59
 10/10 xp ali ***** válasza:
Nyelvvel felvesznek multiba és minden mást megtanítanak. De jól írja az első, érdemes elmenni nyílt napokra és nem csak lógni a suliból, hanem beszélgetni az oktatókkal, hallgatókkal, felvételi referensekkel.
2023. júl. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!