Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME építészmérnöki karon...

BME építészmérnöki karon hiányozni fog az emelt matek tudás?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig bizonytalan voltam, hogy milyen irányban tanuljak tovább. Rosszul döntöttem és humán tárgyakat vettem fel 10-11-ik osztályban. Most viszont 11-ik végén már egész biztos vagyok, hogy mérnöknek menné (valószínüleg épitész-, de a villamos-, és a gépészmérnöki is érdekel) Én úgy tervezem ezt csinálni, hogy nem veszem fel a matek emeltet jövőre mert az egy időben van mint a földrajz emelt amiből nagyon jó érettségit tudnék írni. Ezért egész évben külön matek tanárhoz járnék, de ez a sulis heti 7 óra helyett max heti 2 tudna lenni. A lényeg, hogy kifejezetten úgy vennénk át az anyagot, hogy azt tudnám használni majd BME-én.

Már sok tanárommal beszéltem erről de mindenki mást gondol, szóval még itt is érdeklődnék.


Mik a vélemények? El lehet végezni egy erős középszintü tudással és megfelelő felkészültséggel az épitészmérnökit?



2023. máj. 17. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is emelten érettségizel kell a fakt.

Ne a földrajzba tolj ennyi energiát, hanem a matekba.

Nem is értem miért emelt föcit akarsz, akkor inkább egy közép fizikát, ha már természettudományos érettségi kell.

Amúgy nincs akivel ezt megbeszéld? Ofő, szülő, tanár?

2023. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mai világban amikor 40 millió egy panel, humán irányba menni nem túl kifizetődő. Van pàr mèrnök szak ami megéri ( info, villamos, mecha és talán a gépész még), az orvos-fogorvos vonal, pár komolyabb gazdasági szak es nagy vonalakban kB ennyi. Legalabbis sztem. Mondjuk olyan mérnöki vonalon dolgozom ahol ismerek pár épìtész és épìtő mérnököt. Azért ezek a szakok nem tartoznak a legjobban fizetett mernok szakmák közè, és nem is könnyűek cserébe. Ezt azért jó ha tudod.
2023. máj. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Közben sikerült találnunk egy megoldást. A földrajzot hiába szeretem, csak egy közepet teszek belőle. Helyette matekot emelt tárgynak fel veszem, de nem feltétlen emeltezek belőle, mert angolból fogok szintemelőt írni. Így a pontjaimmal sem lesz gond és a kellő matek tudásom is meg lesz a mérnökire.
2023. máj. 18. 10:19
 4/10 anonim ***** válasza:

3.

A legjobb döntés! Sok sikert!

2023. máj. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Én pont a BME építészeknek tanítok matekot. Ha érted a matekot, akkor annyira nem gáz, ha közepet teszel, nagyon sok dolog úgyis új anyag lesz. A legfontosabb, hogy amit tudsz, azt értsd és lásd át. Akkor ha szorgalmasan állsz a tanuláshoz, akkor nagy baj nem lehet.
2023. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Régóta úgy megy az egyetemen, hogy miután beiratkozol a BME-re, az első/második oktatási héten, írsz egy matek szintfelmérőt, ha nem teljesíted legalább 50%-osra akkor fel kell venned egy úgynevezett Bevezető matek tárgyat, az segíteni fog a felzárkóztatásban.


BME mérnöki karjai olyanok, hogy bármilyen okos is vagy, ha lusta vagy és nem tanulsz akkor nem fogod elvégezni, de ha átlagos képeségű vagy és tanulsz rendesen akkor el fogod végezni. Szerintem én átlagos képességű vagyok és elvégeztem időben (7 félév alatt) a BME-t, nem tanultam halálra magámat, de azért sokat tanultam és 5-ös diplomám lett.

2023. máj. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű az építész sem, 8 féléves a bsc is, cserébe nem túl jól fizet alkalmazottként. A mérnöki irányvonal jó, de sztem másban gondolkozz.
2023. máj. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valaki, aki építész szakos volt, egyszer nekem valami olyasmit mondott az első féléves építész matek kapcsán, hogy ha nem emeltezett volna, akkor elveszett volna a tárgyban.

Szóval valószínűleg nagy segítség.

2023. júl. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Felvettem a matek emeltet mint tárgyat és az elmúlt másfél hónapban heti 2-3 matekórával rontom a nyaramat, de egészen biztos vagyok hogy jó döntést hoztam.
2023. júl. 10. 12:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok épìtésznek a teljesen bejelentett jó bér hiányzik igazán:D nah jó nem trollkodok
2023. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!