Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon félek az érettségitől,...

Nagyon félek az érettségitől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma fogok belőle előrehozottan érettségizni. Tanultam rá, de nagyon félek, hogy a topográfiai rész nem fog menni. Tudna valaki írni nekem valami megnyugtatót? 18/L

2023. máj. 18. 03:59
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Ne izgulj, az érettségi vizsga csak egy szertartás, amivel a társadalom becsapja magát azt állítva, hogy minden tudást átadott a következő nemzedéknek, ami az élethez szükséges. És ezt tudják a vizsgáztatók is; úgy is állnak hozzá, segítenek, félrenéznek ha kell.
2023. máj. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Tapasztalatom szerint könnyebb (legalábbis középszinten), mint egy átlagos gimnáziumi témazáró az adott tárgyból
2023. máj. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

"Nagyon félek az érettségitől, mit tegyek? Ma fogok belőle előrehozottan érettségizni."

Én mondtam, hogy ne tegyél előrehozottat, mert csak fölösleges stressz... Te akartad...

2023. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Ezzel én is így voltam annak idején.De a tanárok segítettek és rávezettek az adott tananyag fontosabb részeire.Csak akkor voltak szigorúak,ha valaki puskázott.
2023. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért pontoztak le ennyire. (2. válaszoló vagyok). A kérdező, azt kérte írjak valami megnyugtatót és komolyan is gondoltam amit írtam.


Az érettségi középszinten nagyon alapvető dolgokat kérdez.


Magyaron az első feladat szövegértés, ha sokat olvas az ember és értve is olvasott mikor tanult a 4 év alatt, annak minden gond nélkül mennie kell. A műelemzéshez is kellő rutint szerezhet az ember ha az előző évi feladatokat megoldogatta. (Ezzel szemben egy átlagos irodalom témazáró dolgozaton legjobb tudomásom szerint mindenhol lexikális tudás kell legtöbbször a költők/írók életéről, illetve talán 1-2 műelemzésről)


Matematikából alapvető számításokat, logikai feladatokat kell tudni, és ha az ember megoldogat párat az előző évi feladatsorokból és nem szenved diszkalkuliában, meg tudja oldani. Ráadásul a függvény táblázatból egy csomo mindent ki lehet nézni. (Mi sem bizonyítja jobban, mint a saját példám, gimáziumban mindig is nehezen ment a matek, legtöbbször hármas voltam belőle az érettségim pedig mégis ötös lett).


Történelemből pedig a legalapvetőbb tudást kérdezik általában, ráadásul nem érheti az embert meglepetés mivel konkrétan fel van sorolva a követelményrendszerben, hogy mi bukkanhat fel az érettségiben.


Egyedül az idegennyelv az amire nem lehet szerintem pár hónap felkészülni, de ha az ember szorgalmasan tanulta az adott nyelvet a 4 év alatt, akkor a nyelvből fog a legkönnyebben leérettségizni.


Kedves kérdező, amennyiben lelkiismeretesen készültél az érettségire nincs okod az aggodalomra.

2023. máj. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem készült még rá eleget, hiszen előrehozottra ment. De már túl van rajta.
2023. máj. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!