Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok jó ez a taktika...

Mit gondoltok jó ez a taktika ha nem vesznek fel az orvosira?

Figyelt kérdés

Sziasztok, idén érettségiztem, még nincs konkrét eredmény, de a javítókulcs alapján úgy gondolom, hogy az emelt kémia érettségim nem úgy sikerült ahogy szerettem volna, persze még a szóbelivel felhúzhatom, de sajnos valószínű, hogy nem lesz meg idén az orvosi. Két helyen jelöltem meg, Budapesten és Pécsen. Illetve Pécsen így harmadikként megjelöltem a PTE ETK-át is, ott pedig a gyógytornász szakot.

Úgy hallottam, hogy jó a képzés az ETK-án, és az első (azt hiszem két évben) együtt vannak a szakok, és alapozó anatómia/sejtbiológia/élettan képzés van mielőtt szakosodnának. Szerintetek ha nem sikerül bekerülnöm az orvosira, de az ETK-ra igen, érdemes vagy logikus lenne elmenni oda akár egy évre, vagy fél évre mielőtt újraérettségiznék kémiából? Jelenhet ez bármi előnyt az orvosin, hogy kapok egy kisebb betekintést ebben a témában?

Emelett még szívesen fogadok véleményeket a pécsi és a budapesti orvosiról is, szerintetek melyik a jobb.



2023. máj. 20. 12:10
A kérdező szavazást indított:
PTE ÁOK
SE ÁOK
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ösztöndíjas féléveket ellőni más képzéseken nem célszerű, ha utána el akarod végezni az orvosit, mert drága lesz a vége.
2023. máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tök felesleges, és az ETK-n sem jó a képzés. Csak ellősz két félévet a semmire.


Ott végeztem, na, hagyjuk. Mi állandóan szptunk anatómia pl, a másik csoport meg semmi tanulással 3-as volt, mert a tanáruk legalább felfogta, hogy nekünk nincs szükségünk orvosi szintű anatómiára.

2023. máj. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg az orvosi a cél, érdemesebb lenne kihagynod egy évet abban az esetben, ha idén nem vesznek fel. Illetve nagyon jól hangzik, hogy addig is eü-s irányban tanulsz tovább, viszont el kell, hogy keserítselek, hiába tanulsz ott egy évet, újra kell felvételizned, a tárgyakat meg nem tudod elfogadtatni, mert hiába tanulnak a gyógytornászok is pl. anatómiát, azt nem olyan minőségben várják vissza tőlük, mint az orvostanhallgatóktól. Tehát egy évet elpazarolsz egy olyan szakra az életedből, ami valójában nem érdekel, és nem is jutsz vele előrébb. Másrészt pedig 2 félévet felemészt az államilag támogatott féléveidből, ami nem is lenne akkora baj, hiszen az orvosin 12 helyett 14 államilag támogatott félévet adnak. Aha, csak nem véletlenül. Nagyon könnyű megcsúszni, és a félévenkénti 1,5 millás tandíjat azért lássuk be, elég kevesen engedhetik meg maguknak.

Azért szurkolok, a szóbelikre készülj fel becsületesen, sokat lehet velük javítani!

2023. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy konkrét terved, pláne, ha az egy 6 éves orvosi, akkor nem, az semmiképp sem jó taktika, ha előtte másra pazarlod az állami féléveid. Nem csúszhatnál egy félévet se, ez pedig kiszámíthatatlan, nem lehet tudni előre vagy úgy kalkulálni, hogy majd biztos nem kell egy tárgyat se ismételned.

Én így csináltam, nem vettek fel elsőre orvosira, elmentem máshova, az alatt a címszó alatt, hogy "legalább megnézzük tetszik-e és magamra szedek valami használható tudást". Hát használható tudás (vagy elismertethető kredit) nem volt, most meg már bánhatom, mert egyrészt jött az értesítő, hogy azt a két elhasznált félévet fizessem ki, mivel nem fejeztem be a képzést, másrészt egy ráépülős tárgyat ismételnem kell, szóval csúszok is, azaz vagy 3 milliót ki kell fizessek majd még erre is.

Úgyhogy nagy hülyeséget csináltam, mikor máshova mentem, és most fizethetek milliókat, ne csináld utánam.

2023. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Hasonlóan állok mint te. Szintén a kémia a ludas nálam is. En gyógyszerészetit jelöltem ha (fog)orvosira nem jutok be de en nem hagynék ki 1 évet csak azért ha az orvosi nem jönne össze, jövőre más módon is szamoljak a pontokat, és nincs kedvem megegyszer ennyi álmatlan és szetsresszelt éjszakát átélni mint ebben az évben tettem az emelt kemia miatt. De hogyha te mindenképpen orvosira szeretnél menni feleslegesnek gondolom ellőni egy/két félévet. Persze lehet hogy megtetszik a gyógytornász szak de ha a szíved csak orvosira húz mindig benned lesz a "de mi lett volna ha". De szerintem meglesz, mindkettőnknek!:))) reméljük!!
2023. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5: Ha már most akadnak problémáid az emelt szintű kémiával, a gyógyszerészet nem éppen a legjobb B terv, hiába kerülnél be az alacsonyabb ponthatárok miatt.
2023. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6: igen tudom, valószínűleg kibuknek onnan😆 bár, azt hallom mindenhol hogy elölről kezdik lényegében, de reméljük nem kerül erre sor😅
2023. máj. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!