Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BGE-n, vagy úgy általában...

A BGE-n, vagy úgy általában lehet párhuzamosan 2 mesterszakon tanulni?

Figyelt kérdés

Ez most csak kérdésként felmerült bennem, most a hogyan, meg miért tervezek 2 mester szakra menni kérdéseket most nem válaszolnám meg, igazából csak elméleti síkon érdekelne hogy amúgy a lehetőség adott lenne-e hogy 2 mesterszakot párhuzamosan csináljak.



Viszont ezzel kapcsolatban kicsit megfoghatóbb kérdéseim is lennének. Az egyik mesterszak turizmusmenedzsment lenne, a másik meg vállalkozásfejlesztés, mindkettő a BGE-n


Az érdekelne, hogy:


- Ha valakinek van tapasztalata bármelyik szakon, megtudná mondani hogy kb hányan jelentkeznek? Vannak azért ott emberek, vagy lesznek 20an aztán annyi? (Azoknak is szívesen olvasom a válaszát akik más mestert csináltak)

Igazából kapcsolatépítés szempontjából kérdezem, lehet-e ott barátkozni, ismerkedni?


-Milyen tapasztalaitok vannak ezekkel a mesterszakokkal kapcsolatban?


Köszi előre is a válaszokat!



2023. máj. 22. 23:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Jaj és a párhuzamosat igazából úgy értettem, hogy egyszerre kezdeném, tehát nem csúszással hogy egyiket elkezdem, és mondjuk 1 év után a másikat is felveszem
2023. máj. 22. 23:31
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Egy felvételi eljárásban csak egy szakra lehet felvételt nyerni. Félév csúszással legalább kalkulálni kell a két szak között. Az egyik szakot csak keresztfélévben tudnád elkezdeni. Viszont a legutóbbi keresztféléves eljárásban csak pénzügy, számvitel, marketing, nemzetközi gazdaság és nemzetközi tanulmányok mesterképzést hirdetett a BGE.

2. A Felvi.hu-n a felvételi statisztikáknál meg lehet nézni visszamenőlegesen a jelentkezők és felvettek számát.

- Ponthatárokra vonatkozó statisztikák

- Ponthatárok, jelentkezők és felvettek száma szak(pár)onként

Itt láthatod azt is, hogy az előző években elindult-e a képzés. Főleg a turizmus menedzsmentnél látni olyat, hogy nem volt elegendő jelentkező, így nem indult el.

[link]

3. A két szak ráadásul a BGE két külön karán is van.

4. Milyen munkarendben lehetne a két szakot összehangolni? Egyik nappali és a másik levelező?

A nappali szakon azért többnyire évközi zh-k-kal lehet megajánlott jegyet szerezni, de ahhoz folyamatosan készülni kell évközben.

A levelező szakon inkább a vizsgaidőszak a húzós és a stresszes.

Ha mindenkettő azonos munkarend nem minden órán nem tud részt venni az ember.

Ezekről a szakokról sajna nincsen infóm, én egy másik mesterképzést kezdtem el másik egyetemen levelezőn, de ígyis elég húzós azért.

Kezdj bele az egyikbe és úgyis fogod látni, hogy van-e még szabad kapacitásod egy másik képzés elvégzésére menet közben! :)

2023. máj. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi értelme ezekre a mesterszakokra járni. Feltételezem, hogy eleve gazdasági alapszakod van, így valami olyat nézz, ami ad hozzá a meglévő alapszakodhoz valamit. Például egy pénzügy mesterszak egy jobb egyetemen. De tényleg őszintén mondom, csak pénz és időpocsékolás itt pazarolni a drága idődet. Saját tapasztalatomból is mondom, mert én is csináltam teljesen feleslegesen egy hasonló mesterszakot (én HR-t), kár volt.
2023. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!