Hogyan lehetek rendőr?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet belőlem rendőr? Milyen iskolákat érdemes választani? Milyen készségek kellenek hozzá? Nehéz? Jól keres ma? Mindenféle tájékoztatást szívesen fogadok! :)

2023. máj. 29. 23:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Lemaradt... Milyen női adottságoknak kell lennie?
2023. máj. 29. 23:45
 2/7 anonim válasza:
78%

Én büntetés végrehajtásnál dolgozom ,először rendőr akartam lenni de 2 év lett volna a suli (addig nem vesznek fel állományba tehát önköltséges alapú) ez eleve bukó volt nekem. Így lettem bv-s. Ott 14 hetes az alapképzés és rögtön állományi tagnak vesznek fel. Később könnyebben tudsz átszerelni a rendőrségre de ott rosszabb a pénz.


A fizikai alkalmasság vizsgálatára szolgáló mozgásformák a következők:


• mellső fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás

• hajlított karú függés

• fekvenyomás

• 4x10 m-es ingafutás

• helyből távolugrás

• hanyattfekvésből felülés

• 2000 m-es síkfutás


Ezek pontokra mennek bizonyos időkereten belül.


Ezen felül pszichikai vizsgálat illetve tesztet kell kitölteni (ezen sokan megbuknak de nem tudom miért).


Egészségügyileg is van egy vizsgálat aminek szintén meg kell felelni.


Kb. Ezeknek kell megfelelni. És persze ha állományi tag leszel ezeket évente/két évente meg kell ismételni! Remélem tudtam segíteni!


Ha mégis elgondolkodnál a büntetés végrehajtási pályán : [link]


28/L

2023. máj. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Ha megszülettél, már megfelelsz rendőrnek.
2023. máj. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Miért szeretnél annyira rendőr lenni?

Az utóbbi 6 évben, 80 ismerősöm mondott fel a rendőrségnél.

Keress más szakmát!

2023. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszú távon szeretnéd csinálni, akkor egy Rendőrtiszti főiskola a minimum. Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar.

Fizikailag és pszichológiailag is, meg kell felelned hosszabb távon is.

Bármilyen szomorú is leírni, de sajnos komoly protekcióra is szükséged lesz, ha hosszú évekre tervezzel a rendőrségnél, mert csak így fogsz előbbre jutni a ranglétrán.

Folyamatosan kileszel téve a stressznek, ami hosszú távon egészégileg nagyon káros. A fizetés nem túl jó, az Audiban egy gyárimunkás többet keres.

Nagybátyám 25 évig volt rendőr, ő szerinte a mai világban nem érdemes elmenni rendőrnek. Egyre kevesebb az újonc, és egyre többen hagyják a rendőrséget. Ennek vannak bőven okai.

2023. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Kemény, hogy a mai politikai helyzetben valaki önszántából akar rendőr lenni. Igazi acél gerincű ember lehetsz.
2023. máj. 31. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

1. Tanácsom. Szerintem ne legyél rendőr, mert mocskos, undorító munka. Mondjak példát? Ismered a tollas kocsit? Tudod: ,,Dunnákat, párnákat!", na az drogelosztò autó. :) Mindenki tudja. A rendőrség is, mégsem csinálnak semmit. Miért nem???

A normális, tisztességes embert meg megbüntetik rengeteg pénzre, mert olyan kedvük van. Meg gázspray-vel fújkálják a tüntetőket. Ez aztán valami, ez igen...Köpedék banda.

2. Tanácsom. Ha te ezek után azt mondod, hogy ,,De nekem ez gyermekkori álmom, ez a mindenem" akkor rendben. De mi szóltunk, ne mondd, hogy nem próbált meg senki észt adni. Te tudod!

3. A fizu is szar.

De a teendők: Felmèsz a police.hu-ra, kikeresed a 10 hónapos rendőrkèpzés részt, és jelentkezel az ott leírtak szerint. 10 hónap a képzés, az állam fizeti, de alá kell írnod x évet. Az iskola bentlalákos hétfőtől péntekig, hétvégén haza mehetsz. A tananyag nem nehéz, óvodás szinten ledaràlnak mindent, és úgy csinálják, hogy mindenki átmenjen. Egy barátom végezte el nemrég, ezeket ő mondta.

A fizikain is átrúgnak, nyugi. Az eü húzòsabb. A szemed rendben legyen, mert a határ-/+4 maximum.

Sok sikert, ha mégis mellette döntesz!

2023. máj. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!