Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angoltanuláshoz jó tippek?

Angoltanuláshoz jó tippek?

Figyelt kérdés

Szeretem amúgy az angol nyelvet, nem is vagyok egy rossz angolos viszont a tudásom nagyon kevés ahhoz képest, amit el szeretnék érni majd.

Általános után egy jó gimibe mentem, emelt angol tagozatra. Jól ment minden, a tanulást nagyon szerettem viszont aztán (más okból kifolyólag) átmentem egy nagyon gyenge helyre sajnos. Itt is “tanítottak” angolt de az semmi nem volt minőségileg.

Most tettem érettségit, már csak a szóbeli van. Nagyon jó eredményt szerettem volna elérni, leginkább angolból, de úgy néz ki az lesz a leggyengébb. A hallott szöveg nagyon nem ment (tudom hogy az a legnehezebb mindenkinek általában). De mindkét levelet megírtam és úgy érzem jól is sikerültek. De mindössze csak 46 pontom lett az írásbelin, ez nagyon elkeserített most. A szóbelivel még csak 4-esre sem tudom felhúzni. Nagyot csalódtam most. Igazából én kevésnek gondolom azt a 46 pontot, főleg a levelekkel együtt. A tanárom másnak aki alapvető szavakkal és nyelvtannal sincs tisztában és kb megszólalni sem tud, összekeresgette a pontokat egész jóra, engem meg elintézett 46 ponttal úgy, hogy mindkét levelet megírtam, a szövegértés is jobban ment annál mint hogy csak 4 (!) pontot kapjak rá, és egész idő alatt mindig csak 5-öseim voltak. Nem tudom ez hogy lehet most. De nem szeretném a tanárt hibáztatni hisz ez a legkönnyebb ilyenkor, de úgy gondolom jobban ment pedig. Sajnos bele kell nyugodnom hogy csak 3-as lesz az angolom. A többi egyébként mind 5-ösre várható. Ez nagy szégyen rám nézve, mert jó képességű vagyok és olyan célokkal amik nekem vannak, ez most vállalhatatlan lett. De lehetnek mindenkinek kudarcai, ettől nem adom fel és teszek azért hogy elérjem a céljaim.

Szeretném nagyon fejleszteni az angolom, nyelvvizsgát is tenni akarok, a C1 szintre hajtok. Egyetemre szeretnék majd menni, előtte pedig emelt angol érettségit is tennék minél magasabb %-ban. Továbbá majd később más nyelveket is tanulnék. De most egyelőre ez a fontos.

Annyi módszerről hallottam már hogyan érdemes fejleszteni a nyelvtudást, azonban nem tudom melyik is lenne a megfelelő. Könyvből tanulni, feliratos filmeket nézni, dalszövegeket fordítani, sok angol szöveget olvasni, angol nyelvű híreket vagy más tartalmakat hallgatni, vagy csak egyszerűen beszélni minél többet? Nem tudom hogyan kezdjem el. Az igeidőkkel és lényegében a nyelvtannal tisztában vagyok, de a szókincsem nagyon kevés, és a beszédkészségem a legkevésbé erős.

Mit tanácsoltok, nektek milyen hatékony módszerek segítettek?



2023. jún. 1. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Èn is csak azokról a módszerekről hallottam, amiket te is tudsz ès leìrtàl. Egyèbkènt a legjatèkonyabb, ha kimèsz nèhàny hónapra/èvre Angliàba, úgy tuti a nyelvtudàs, de nyilvân tudom, hogy ezt nem mindenki tudja megtenni.
2023. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát valóban nincsenek csodák. Én olvasni szeretek, és nem akartam elveszteni a nyelvvizsgára összegyakott tudást, hát áttértem az angol nyelvű művek olvasására. Eleinte szótárfüzetet vezettem, a negyvenedik könyv után már csak egy post-itet ragasztottam a hátsó borítóra, arra írtam a nyelvtanilag utánanézendő félmondatokat, érdekesebb frázisokat, különleges szavakat. 3-400 könyv környékén már bármelyik nyelvtanárral tudtam vitatkozni, hogy mit tud rosszul. Ma már nem ragasztok post-itet se, csak élvezem az olvasást. Így aztán beszédből és aktív szókincs ügyében igen pocsékul állok, de ezekre az olvasáshoz nincs szükségem. :D Egyet tudok javasolni, tegyél bele munkát, folyamatosan. Munka nélkül a fejlődés üteme kb olyan, mint az anyanyelvvel. Középfokon már tudni fogod 18 év múlva. :D

Keress egy neked fekvő politikai napi vagy hetilapot, meg valami ismeretterjesztést is. Hallgatni a BBC fajsúlyosabb műsorait kéne.

Angliába kimenni akkor lenne hatékony, ha egy művelt bennszülöttel tudnál beszélni sokat, erre nincs esély, mert ha volna is ilyen, akkor ő nem akarna veled beszélgetni.

2023. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!