Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mezőgazdasági mérnöki vagy...

Mezőgazdasági mérnöki vagy műszaki menedzser?

Figyelt kérdés
Melyikkel lehet elhelyezkedni jobban? Mindkettőt mentőövkènt jelöltem be, de félek hogy az építészmérnökiről lecsúszok.
2023. jún. 1. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha egyébként nem kötődsz a mezőgazdasághoz, meg egyébként is, a műszaki menedzserrel. De még jobban jársz, ha halasztasz egy évet, addig elmész dolgozni, és jövőre újra jelentkezel valami normális szakra.
2023. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Én pl ismerek több agrármérnököt, az egyikük családi gazdálkodásban dolgozik, a többiek nem tudtak elhelyezkedni vele.
2023. jún. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Mezőgazdasági mérnök szakkal alkalmazottként elhelyezkedni nem lehetetlen, de nem is könnyű, s ha nincs óriási mázlid, akkor a talált állások nem lesznek a lakhelyedhez közel. Ráadásul a napi munka általában sok és nem is túl jól fizetett. Ez tipikusan egy olyan szak, amelyre elsősorban csak annak érdemes mennie, aki magánvállalkozást akar indítani: vesz földet és gazdálkodik rajta. Ha nem ebben gondolkodsz, akkor a műszaki menedzser szakkal jobban jársz.
2023. jún. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mit csinál egy mezőgazdasági mérnök, mint alkalmazott?

Hol lehet vele elhelyezkedni?

2023. jún. 2. 15:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akit én ismerek, ő pl. földhivatalban dolgozik. Járja a mezőt és fényképezi a gazt. Ahol nincs levágva, azt bejelenti és megy a bírság.
2023. jún. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4: A legtöbb alkalmazott mezőgazdasági mérnök kezdőként a gyakorlati munkákat felügyeli a földeken vagy az állattenyésztő telepeken. Mivel a mezőgazdaságban foglalkoztatott kétkezi munkások általában nem túl iskolázottak és sokszor alacsony a munkamorál, ilyen állásban el kell tudni viselni a bunkóságot és a hányavetiséget és az ebből fakadó frusztrációt, és tudni kell ezekkel az emberekkel szót érteni.
2023. jún. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És a műszaki menedzser szakot miért írják büfèszaknak?

Nehéz vele elhelyezkedni?

Ez a mezőgazdasági mérnöki tényleg csak annak érheti meg, aki ezzel is szeretne foglalkozni, járási hivatalokba nehéz lehet bekerülni.

Én azt gondoltam, hogy ezzel a szakkal el lehet menni falugazdásznak is.

2023. jún. 2. 21:35
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

#7: Keress rá a neten, hogy hány falugazdászt keresnek éppen az országban. Előre megmondom: nullához közeli az ilyen álláshirdetések száma. Amikor úgy 25 éve kialakították a falugazdász hálózatot, el lehetett jó eséllyel helyezkedni, azóta azonban csak kihalásos alapon. S mivel az országban nagyon sok az évente végző mezőgazdasági mérnök, aki nem akar vagy nem tud magánvállalkozásba kezdeni, ezekre az állásokra sokszoros túljelentkezés van.


A műszaki menedzser szak egyáltalán nem büfészak, csak a mérnök hallgatók nézik le őket, mert jóval kevesebb mérnöki tárgyat tanulnak, mint ők, hiszen a képzés nagy része közgazdaságtan. El lehet vele helyezkedni, s aki ügyes és rátermett, jó vezetői adottságai vannak, az szép karriert futhat be vele.

2023. jún. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hat sztem egy nagy gep vagy autogyarto multinál egy mű menedzser többet kereshet mint egy epìtesz vagy agrar mèrnök. Az épìtőipar illetve az agrárium nem fizeti agyon a mernokeit. Épìtőiparban vagyok szintén mérnök, mielőtt valaki avval jönne, hogy nem ismerem a területet.
2023. jún. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Úgy érzem második helyen jobban járok, ha a műszaki menedzser marad. :)

2023. jún. 4. 00:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!