Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus vagy...

Gazdaságinformatikus vagy pénzügy-számvitel?

Figyelt kérdés

Mindkettő érdekel, bár a gazdinfó még nem teljesen világos számomra, hogy pontosan mit is csinál vagy milyen munkakörben dolgozhat, de melyiket érné meg jobban tanulni? A psz-t egy kicsit biztosabbnak érzem, mert ha más nem is, könyvelőkre mindenhol szükség van, és diplomával előnyben lennék.

Tudnátok bármelyik szakról a kettő közül egy kicsit mesélni? Főleg a BGE-n gondolkozom, esetleg Szeged.



2023. jún. 5. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Nekedkellene jobban tudnod, mi érdekel, mit dolgoznál. Én ennyiből nem tudnám megmondani.


Gazdaságinformatikus ért egy kicsit a gazdasághoz, egy kicsit az informatikához is. Mostanában szeretik az üzleti intelligenciával illetve banki adattárházzal foglalkozó munkáltatók őket, de igazából ahhoz, hogy értékes legyen az a nagyon általános alap, amit a szak ad, ahhoz rengeteget kell még hozzátenned. Ez egy nagyon innovatív terület.

2023. jún. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha az informatika is érdekel akkor a gazdinfo jobb lehet sztem. Persze a másik vegzetseggel is szép pályát be lehet futni. Csak mostanság minden az informatikarol szól
2023. jún. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Mindkettő egy jó szak szerintem, én pont a BGE-n vagyok gazdinfón.


Ha a könyvelés és a számvitel érdekel jobban, akkor válaszd a psz-t. Ha az infó jobban érdekel mint a gazdaság, akkor válaszd a gazdinfót. Elhelyezkedni mindkettővel ugyanúgy jól tudsz.


Tőlünk a gazdinfósok leggyakrabban szoftverfejlesztőnek mennek el, de akadnak olyanok is, akik hálózatokkal, adatbázisokkal, adattárházakkal, üzleti intelligenciával, teszteléssel, projektmenedzsmenttel és minőségmenedzsmenttel foglalkoznak.

2023. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!