Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valakinek tapasztalata a jogi...

Valakinek tapasztalata a jogi asszisztens nevű felsőoktatási képzésről?

Figyelt kérdés
2023. jún. 6. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hanyagolnám ezt a képzést, felesleges két éves időpocsékolás szerintem. Ha a jogász szak necces, és 5 év sok lenne neked, vagy állami magas ponthatár miatt stb. felejtős, akkor inkább az igazságügyi igazgatási szakot végezd. 3 éves, majdnem olyan, mint a jogi asszisztens, kicsit van csak több tananyag, viszont legalább diplomát ad, és mehetsz vele másabb területű mesterképzésekre is,pl. emberi erőforrás tanácsadóra is, tehát jogi területen kívül is tudsz mozogni vele valamennyire.
2023. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyan régi az érettségim (és olyan rossz), hogy engem sehová nem vennének fel egyetemre. Lehet, hogy erre a felsőokt. szakképzésre se. Nem az érdekel, hogy majd jogi asszisztensként el tudok-e helyezkedni, ha elvégzem, hanem hogy ha elvégzem, értékesebb leszek-e a munkaerőpiacon, mint most, érettségivel.
2023. jún. 6. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogi asszisztens gyakorlatilag egy felsőfokú okj, ha csúnyán akarok fogalmazni. Ezt a piacot annyira nem ismerem, én igazságügyi igazgatásit végeztem. Nálunk akik elvégezték a foszt, 90%-ban átjöttek erre a szakra, mivel gondolom utánna jött a felismerés, hogy nem sokat ér. Önmagában még az igazságügyi igazgatási se sokkal jobb, nyilván azzal már hivataloknál és bíróságoknál tisztviselői pozíciók megnyílnak, mondjuk oda sem túl könnyü bejutni, viszont mivel az már diplomás, így mesterképzési opció is van utána, vagy sok helyen 3-4 éves rövidített jogász szak.


Ha gyenge érettségid van, és jövöre tervezel jelentkezni, inkább csinálj egy emelt törit, esetleg egy közép magyart is hozzá. Egy emelt törire egy éven belül simán fel tudsz készülni egy minimum 60%-osra, közép magyart meg 70% körülire.

Ott már fizetősön is be tudsz jutni egy alapszakra.


Jogi asszisztens álláshirdetéseket látok facebookos jogi állások csoportokban, viszont van is rá jelentkező, eléggé sok ilyen végzett van szerintem. Nyilván a sima érettségitől valamivel jobb helyzeted van vele, én akkor is megcéloznám a 3 éves diplomás szakot.

2023. jún. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Hát akkor érettségizz újra 2 tantárgyból emelt szinten, és mindjárt több esélyed lesz. :)
2023. jún. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

"Nem az érdekel, hogy majd jogi asszisztensként el tudok-e helyezkedni, ha elvégzem, hanem hogy ha elvégzem, értékesebb leszek-e a munkaerőpiacon, mint most, érettségivel"


Ez a mondatod nem ellentmondásos egy kicsit? Ha neked az mindegy hogy nem tudsz elhelyezkedni a szakmádban és jobban érzed magad ha jogi asszisztensként sütöd a hasábot a mekiben vagy 3 műszakozol betanított munkásként egy gyárban akkor csináld, egyébként semmi értelme.


Normálisabb helyre jogi asszisztens végzettséggel sem fogsz kelleni mivel nem egyetemi végzettség, ha pedig telített a munkaerőpiac a saját szektorodban (márpedig az) akkor gyakorlatilag semmire nem mész vele hogy megcsináltad.

2023. jún. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De, lehet, hogy ellentmondásos.

Sok érettségivel betölthető munkakört diplomások töltenek be.

2023. jún. 7. 06:33
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

"Sok érettségivel betölthető munkakört diplomások töltenek be"


Igen mivel attól hogy valakinek van egy diplomája az nem jelenti azt hogy piacképes tudás is társul mellé. Elég sok szak "büfészak" amivel sehol nem lehet elhelyezkedni. Például óriási különbség van elhelyezkedési lehetőségek és bérek tekintetében Romológia vagy Ógörög kultúrtörténész szakot végzett egyének és mérnökinformatikus vagy orvosi egyetemen diplomázott hallgatók között.


Nem azért töltenek be diplomások érettségivel betölthető pozíciót mert az olyan jól fizet vagy olyan jó a megbecsültsége, hanem azért mert nincs más. Viszont én semmi értelmét nem látom egy piacképtelen diplomát vagy képesítést szerezni amivel ugyanazok a pozíciók tölthetők be mint a papír megszerzése nélkül. Sok esetben hátrány is lehet, ugyanis olcsóbb foglalkoztatni egy középfokú végzettségűt mint egy diplomás embert.

2023. jún. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hanyagold, tapasztalat!
2023. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!