Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki szakon az...

Építészmérnöki szakon az Óbudai Egyetem vagy a Pécsi Tudományegyetem képzése ér többet?

Figyelt kérdés

A BME-ről lecsúsztam, ezet kérnék véleményeket a fentebb említett egyetemek képzéséről. Az oktatókról, a későbbi munkavállaló tapasztalatokról, az intézményről és annak hangulatáról érdekelnének információk.

A távolság mindegy a részemről és a szakkal kapcsolatosan is biztos vagyok, nem szeretnék változtatni.

A későbbiekben külföldön vagy a fővárosban szeretnék élni, ezért a mesterképzést mindenképpen Budapesten végezném el kapcsolatépítés céljából.


2023. jún. 6. 21:55
A kérdező szavazást indított:
PTE
OE
16 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Egyik legalulfizetettebb szak a mérnöki szakok közül, munkaerőpiaci megbecsültsége igen alacsony és a fizu is. Ezenkívül nagyjából mindegy melyiket végzed el mert elhelyezkedni ígyis-úgyis nagyon nehéz főleg pályakezdőként kapcsolat nélkül. Később pedig a szakmai tapasztalat számít nem a diploma. Szóval ne az alapján válassz hogy "melyik az erősebb" mert nem az fogja meghatározni a munkaerőpiacon a lehetőségeidet hogy melyik egyetemről szerezted a diplomát
2023. jún. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy Budapesten sokkal több a gyakornoki hely, tehát Budapest.
2023. jún. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elismertsége elég hasonló. (BME után következnek a rangsorban) Az, hogy kihez, melyik passzol jobban, személyiség függő. Talán amiatt mondanám az OE-t, mert Bp-en szeretnél mesterre menni, akkor könnyebb a folytatás, ha eleve ott kezdtél. Bár ha PTE-n kezdesz és utána OE-n, vagy BME-n folytatod, annak is lehetnek előnyei
2023. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyessel egyet értek. Sokat nem èr, max olyan átlagos.
2023. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése. A mérnöki szakok közt alul fizetett valóban. A nagy átlaghoz képest viszont jobban fizet, nyomorogni nem kell azért. Ha valaki szereti a szakmáját és nem a pénz az első számú szempont, akkor nem beszélném le minden áron
2023. jún. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyengén fizetett mérnöki szakma ez ahogy hallom
2023. jún. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!