A turisztikai technikus képzés megéri így?

Figyelt kérdés

Most töltöm a 25-öt és próbálkoztam egyetemen sok-sok évig, hogy legyen egy bölcsész diplomám, most viszont végleg rájöttem, nem tudom magamból kierőszakolni. Felsőfokon beszélek angolul, folyamatosan fejlesztem magam a második nyelvemből és legalább egy 3-at is szeretnék elkezdeni a közeljövőben. A mostani munkahelyem és környezetem minden lehetőséget megad a nyelvtanulásra és elég rugalmas a beosztásom. Emiatt gondoltam arra, hogy elvégeznék egy turisztikai technikus képzést, ami után idegenvezető vagy utazási irodai munkát keresnék később.

Van-e valakinek tapasztalata ezzel a szakmai képzéssel? Budapesten hol érdemes megcsinálni? Mennyire kell a papír ezekhez a munkakörökhöz?


Turizmus diplomát első körben nem szeretnék, van még állami egyetemi félévem, később nem zárnám ki, de most inkább csak 1,maximum 2 éves, munka mellett végezhető tanfolyam erdekel. Előre is köszönöm a segítséget!



#turizmus #szakmai képzés #Turisztikai technikus #Idegenvezető képzés #Turisztikai képzés #Szakma Budapesten
2023. jún. 7. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a semminél jobb. Ha most csak érettségid van, akkor annál azért több lehetőséged lenne egy szakmával. Az egyetem miért nem ment?
2023. jún. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Angol szakra jártam és nagyon akartam, hogy érdekeljen az irodalom meg a nyelvészet, de nem tudtam rávenni magam. Azért kezdtem bele, mert érdekelt az angol kultúra, történelem és földrajz. Más szakok még ennyire sem fogtak meg és eddig féltem a turisztikai dolgoktól, mert matekkal kapcsolatos, ami nem az erősségem. Most úgy látom az idegenvezetés, az utazások szervezése és egyéb kulturális tevékenységek sokkal testhezállóbbak. Hobbi szinten sokat foglalkozom vele és tudnék ezzel foglalkozni. Első körben tanár szerettem volna lenni és mások szerint jól bánok az emberekkel, de nem a tanítás való nekem, ezt tapasztaltam.


Szeretnék egy papírt erről, mert a munkatapasztalatok mellett azért jól mutatna, nem csak egy érettségim van.

2023. jún. 7. 19:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem vágj bele akkor 🙂. Milyen területen dolgozol most? Én német szakot végeztem, engem érdekelt az irodalom + a nyelvészetnek is bizonyos részei, de el tudom képzelni, hogy enélkül milyen nehéz. Lehetne a nyelvszakokon kicsit rugalmasabb a kínálat, hogy legyen pl. történelmi/földrajzi specializáció is, és cserébe kicsit kevesebb irodalom és nyelvészet.
2023. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!