Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE tűzvédelmi mérnöki vélemén...

NKE tűzvédelmi mérnöki vélemények?

Figyelt kérdés

Nekem sem szimpatikus az NKE, végzett is itt rokonom egy másik szakon és neki sem jó róla a véleménye… Sokszor hallom, hogy “bohóc képző egyetem” névvel illetik.


Nem vagyok kormánypárti sem… Ezért nem szívesen mennék oda.


Viszont nagyon szeretnék tűzoltó lenni, igen még így is, hogy elképesztően keveset keresnek.


Kiskoromban is először tűzoltó szerettem volna lenni, nekem egy régi álmom…


Viszont azért szeretnék egy diplomát, tűzoltóként azért el lehet végezni egy egyetemet levelezőn…


Két szak van aminek hasznát vehetem ezen a pályán később, az egyik az a katasztrófavédelem tűzvédelmi és mentésirányítási szakirányon (ez kicsit könnyebb szak mert kevésbé reál és csak 6 féléves), a másik pedig a tűzvédelmi mérnöki.


A tűzvédelmi mérnöki nehezebb, mivel 8 féléves és reál(abb)…


Viszont azt gondolom, hogy mégis ez lenne a jobb választás, mert ha mégsem jön be a tűzoltóság, ezzel talán el tudok menni versenyszférába is, vagy ha nem is, akkor talán tudok kreditek beszámításával csinálni egy olyan műszaki mestert, amivel már tényleg el tudom hagyni a közszférát ha nagyon kell…


Ti mit gondoltok?


Vannak esetleg konkrét tapasztalatok, vagy vélemények ezzel a szakkal kapcsolatban?



2023. jún. 10. 23:44
 1/2 anonim ***** válasza:
33%

"tűzoltóként azért el lehet végezni egy egyetemet levelezőn…"


Mármint tűzoltóként akarsz majd egy ilyen szakot elvégezni levelezőn, vagy arra érted, hogy a tűzoltót végzed levelezőn? Én úgy tudom, hogy ha gimi után mész, akkor csak nappalin végezhetsz ilyen rendészeti szakokat, levelezős képzésre csak hivatásos állományban több éves szolgálati viszonnyal rendelkezve mehetsz, ennek nézz utána. Sajna a tűzvédelmi mérnökiről semmi infóm ugyan, csak erre kívántam reagálni, ha esetleg így értetted a levelezőt, hogy nehogy meglepetés érjen.

2023. jún. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
31%
Ebben az országban amiben benne van a nemzeti szó az egy mutyis, csókos bohóc hely.
2023. jún. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!