Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Foksz képzés megérné? Vagy...

Foksz képzés megérné? Vagy inkább egy főiskola, egy alapdiplomával?

Figyelt kérdés
2023. jún. 11. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szak, mi a cél?
2023. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Én proginfo foszkon voltam, összességében nem mondanám, hogy jobban megérte mint egy bsc.


Az a helyzet, hogy nálunk ez a foszk képzés olyan volt mint egy lerövidített bsc. Ezt abból a szempontból volt pozitív, hogy a felesleges tárgyakból is volt kivéve (tehát egy félévnyi jog és gazdaság volt, nem kettő - és ez tényleg nem szükséges tárgy ebbe a szakmába), de a negatív is ebben volt, mert sokszor ugyanazokra az órákra jártunk be mint a bsc-sek és ugyanaz volt a végső követelmény. Tehát a tölteléktárgyak kevesebbek voltak, de a fő tárgyaknál gyakorlatilag 7 félév helyett 4-be kellett megtanulni a dolgokat (sőt, ha azt vesszük hogy az utolsó félév gyakorlat, akkor 3 félévbe). Szóval néha irreális volt a követelmény és nem volt hozzá alapunk, mert az alapozó tárgyak is sűrűbben voltak leadva vagy kevesebb tárgyként.

Úgyhogy én felépítés szempontjából nem ajánlom a foszkot, mert nem ad megfelelő alapot de cserébe követel.


A másik problémakör pedig maga az elismerés. Nyilván proginf szak, szóval el lehet vele helyezkedni és örülnek neked bárhol.

De ettől függetlenül ha random idegennek mesélsz arról, hogy te felsőoktatásba vagy, de nem bsc-n, ugyanakkor egyetemen akkor lenéz és nem érti miért egy rövidített képzésen vagy ha mehetnél egy hosszúra.

2023. jún. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. jún. 11. 12:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az alapszak. Én jogi terület kapcsán szintén megerősítem, amit a proginfós írt. A jogi fosz ugyanazt tanítja gyakorlatilag, mint az igazságügyi igazgatási alapszak, pár tölteléktárgxat kihagyva, és mivel diplomát sem ad, gyakorlatilag semmibe se nézik sok helyen. Ha már ptt vagy, inkább kicsit több időt, energiát fordíts rá, és szerezz diplomát. Kicsivel kell csak többet tanulni.
2023. jún. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Megpróbálok egy főiskolát jövőre :)
2023. jún. 11. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
Foszk egy okj-val egyenértékű, így nézd.
2023. jún. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!