Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a szakközépisko...

Mi a különbség a szakközépiskola és a szakgimnázium között?

Figyelt kérdés
2023. jún. 19. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A gimn. érettségit is ad
2023. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
A szakközépiskola is ad-legalábbis régebben úgy volt hogy valaki tanult a szakmunkásképzőben 3 évig,levizsgázott,ha jó tanuló volt és ráhúzott még egy évet akkor kapott gimis tantárgyakból továbbképzést is a végén érettségivel és onnantól szakközépiskolai érettségije volt nem csak szakmunkás végzettsége.
2023. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szakközépiskola=Szakgimnázium=Technikim

Tehát mindhárom ugyanaz. Én szakgimibe jártam, akkor ez volt a neve, már technikum. Gimi és technikum között az a különbség, hogy a technikumban tanulsz egy szakmát is, és abból a szakmábòl érettségizned is kell. Ezen kívül az új törvények alapján a technikum már kötelezően 5 éves, a gimi meg csak 4. Nekem még 4+1 éves volt, és szakmán nem maradtam/az ötödik év lett volna a rendes szakma, a technikusi/, de így csak érettségiztem a szakmábòl, így egy bejegyzést kaptam au érettségimbe, hogy xy vizsga xy FEOR számú munka betöltésére jogosít. Tehát ilyen szakmaféleség az is. De ma már nem így működik.

2023. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ időben nézzük-e vagy jelen időben. Ha időben, akkor #3-nak van igaza. Ha jelen időben, akkor szakközépiskola nincs, korábban a szakmunkásképzőt hívták így, még korábban a technikumnak egy olyan változatát, amiből 12.-ben ki lehetett lépni. Szakgimnáziumnak jelenleg azokat a technikumhoz hasonló köznevelési intézményeket nevezik, amik nem tartoznak a szakképzési törvény hatálya alá (köznevelési intézménynek számítanak). Ilyenek lehetnek pl. művészeti és oktatási szakirányok. A legfőbb különbség, hogy a szakgimiben nincs ösztöndíj és ki lehet lépni 12. végén érettségivel, azaz nem feltétlenül öt éves.
2023. jún. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!