Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvodapedagógus szakot MINDENKÉ...

Óvodapedagógus szakot MINDENKÉPP el kell felejtenie azoknak, akik énekből sosem voltak jók? Tanácsolták ezt ismerőseim, hogy teljesen reménytelen így helyzet (és mintha itt is olvastam volna a közoktatás kerdesei között, h. felejtős az ilyeneknek).

Figyelt kérdés

Egy - leginkább - borzalmas hangot SEMMIKÉPP nem lehet magántanárral fejleszteni az alkalmasságin (el)várt szintre?

(Nagyon hosszú idő, például akár egy-másfél év alatt sem? Vagy ilyen rossz, "énekhangtalan" helyzetben nagyon érdemes lenne levelezőn egy kisebb egyetemre jelentkeznem? Felvételi-esélynövelés céljából?)


Egyáltalán mitől függ, mi "dönti el" (lehet ezt valamiből előre látni), hogy lesz-e egy nagy nullából - akármikor - az egyetemek esetén elfogadhatóan éneklő, vagy: "egy ilyen alak mégis minek jött hozzám?!" (Mármint a választott énektanárhoz.)



2023. jún. 19. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Az énektanárnak elmondod, hogy óvoda pedagógusnak készülsz.

Ő tudni fogja, hogy elég, ha annyi hangod van, mikor az iskolában énekeltél.

Legyen tiszta a hallásod és az énekhangod. Nem kell operaénekesnek lenned.

Megtanulod a szolfézst, tisztán, pontosan énekelsz. Adott a rizmusérzéked, az átlagos jó hallásod. Jó lenne, ha megtanulnál furulyázni, pl.

Nem ördöngös kívánalmak ezek.

De a kézügyességedet is fejlesztened kell, hiszen rajzolás, festés, ragasztás, fonás , stb. is a fejlesztő nevelési terv része.


Bízz önmagadban! Ami a középiskolában ment, az már kiváló alap.

Szépen, tisztán el tudod énekelni bármelyik népdalt, amit még az oviban, alsóban, felsőben tanultál? Na, ugye?!

Vegyél elméleti és hangképző órákat, a tanár tudni fogja, mi a feladata, neked meg menni fog!

Hajrá!👍

2023. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"A tanár tudni fogja, mi a feladata - neked meg menni fog!"


Utóbbinak el sem tudod képzelni mennyire örülnék, de azért csak ott van (ott lehet esetlegesen - majd jövő időben) ennek keserédes valóságtartalma is:


"Szépen, tisztán el tudod énekelni bármelyik népdalt, amit még az oviban, alsóban, felsőben tanultál?"


De remélem valóban tud (sokat!) segíteni egy ének magántanár, és akkor íly módon vele már tényleg menni fog. 🙂

2023. jún. 19. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok. Tanítónak jelentkeztem. Tulajdonképp ált suli óta nem énekeltem, és ami még rosszabb meg se merek nyikkanni mások előtt. Elmentem énektanárhoz, még nem biztos hogy felvesznek de nyáron is járok. Az alkalmassági sikerült de ennek ellenére aggódom az ének miatt. Ha van kedved írj rám privátban.
2023. jún. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Sziasztok! Én pedagógia karon tanulok, általában átengednek az alkalmasságin, akkor is, ha nem olyan jó a hangod. Ott azt nézik, mennyire fejleszthető.:) Sok sikert!
2023. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!