Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hegesztő szakmunkás bizonyítvá...

Hegesztő szakmunkás bizonyítványra jár plusz pont egyetemi felvételin?

Figyelt kérdés
Hegesztő szakmunkás végzettségem van,estin csinálom az érettségit (még 2 év),aztán egyetemre szeretnék menni. Úgy hallottam hogy bizonyos okj-s szakmunkás bizonyítványokat plusz pontba számítanak felvételikor,ez igaz? Ha igaz melyik szakokat számítják be?

2023. jún. 20. 23:08
A kérdező szavazást indított:
Jár érte pont
Nem jár érte pont
17 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Jövőre az egyetem dönt, hogy milyen végzettségre ad plusz pontot. Van a felvi.hu-n egy olyan menüpont, hogy "pontszámítás 2024", oda egyesével be tudod írogatni a szakokat és egyetemenként meg tudod nézni, hogy mire és mennyi intézményi pontot fognak adni. Sok sikert!
2023. jún. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
A szakmunkás bizonyítvány semmilyen plusz pontot nem ad egyik egyetem egyik szakán sem! Az érettségire épülő szakma adhat, tehát a technikusi, és csak akkor, ha az adott szak elfogadja azt. Például tanítòin a pedagógiai családsegítő munkatárs szakmát el szokták fogadni, bár idén rengeteg embernek dobták vissza az egyetemek az ilyenfajta kérelmeket, és nem kaptak nagyon sokan emiatt plusz pontokat ezekre, úgyhogy szerintem önmagában erre alapozni nem egy jó taktika. Én nem tenném. Nekem is van 4 szakmám/szakmunkás/, meg egyetemre is jelentkeztem idén, úgyhogy minden után utánanéztem.
2023. jún. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Szakmunkás végzettségre nem jár plusz pont, max ha van technikusi bizonyítványod akkor arra.

.

2023. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Semmi.
2023. jún. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!